portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Karpia - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Karpia - sprawy osiedlowe » Forum » Rolety markizy karpia 17, 17A
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Rolety markizy karpia 17, 17A

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
jagoodka 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sty 30, 2010 22:14
Posty: 395
Skąd: poznań

PostWysłany: Śro Cze 06, 2012 13:52    Temat postu: Rolety markizy karpia 17, 17A

Witam.
W związku z pytaniami na temat montażu rolet i markiz przy ul Karpia 17, 17A informujemy, że jest możliwość montażu rolet.
Zarząd Wspólnoty mieszkaniowej wynegocjował dla naszej nieruchomości specjalną ofertę handlową.
Firma która oferuje poniższe warunki to:
Słoneczne Markizy
Adres: Szkółkarska 17, 62-002 Suchy Las
Telefon:61 652 18 53

W przypadku zamówienia rolet zewnętrznych rabat polega na liczbie zamówionych metrów kwadratowych zatem:
- do 10m2 rabat wynosi 15%
- do 20 m2 rabat wynosi 18%
- powyżej 20 m2 rabat wynosi 20%.

Warto nawiązać kontakt z osobami które chcą montować rolety i wystąpić do firmy wspólnie. 2, 3, 4 mieszkania na pewno będą miały powyżej 20 m2. Jeżeli ktoś chce możemy podać nr mieszkań które już starają sią o montaż w firmie Słoneczne Markizy
Jeżeli ktoś będzie zainteresowany prosimy o informacje o montażu rolet.
Równocześnie informujemy, iż kolor rolet zewnętrznych został ustalony uchwałą. Firma z którą nawiązaliśmy współpracę posiada odpowiednie ubezpieczenia, które były uwzględnione w uchwale.



Pozdrawiam wszystkich

_________________
Krzysztof


Ostatnio zmieniony przez jagoodka dnia Wed May 29, 2013 18:30, liczba edycji: 2
marekarpia 
   

Nowy na forum


Wiek: 59
Dołączył: Wto Kwi 09, 2013 14:35
Posty: 2
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 09, 2013 14:38    Temat postu: Re: Rolety markizy karpia 17, 17A

Witam jestem nowym uzytkownikiem i mieszkańcem.
Chciałem założyć sobie markize i jak probuje wejsc w podanego przez Ciebie linka mam komunikat

"Na tym forum tylko użytkownicy z nadanymi uprawnieniami mogą czytać tematy"


Można czy nie można montować tych markiz?!
jagoodka 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sty 30, 2010 22:14
Posty: 395
Skąd: poznań

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 12:45    Temat postu: Re: Rolety markizy karpia 17, 17A

Witam.
Niestety uchwała zezwalająca montaż markiz nie została przegłosowana.
W przypadku rolet, uchwała przeszła. Jednak, nie wolno montować ich jak się chce i jakiego sie chce koloru. Przed montażem, trzeba zgłosić się do administratora i Zarządu by uzyskać zgodę.
Pozdrawiam.
Krzysztof

_________________
Krzysztof
sir_pawel 
   

Zaglądajacy


Wiek: 45
Dołączył: Wto Mar 15, 2011 10:04
Posty: 10
Skąd: poznania

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 21:58    Temat postu: Re: Rolety markizy karpia 17, 17A

jagoodka napisał:
Witam.
Niestety uchwała zezwalająca montaż markiz nie została przegłosowana.
W przypadku rolet, uchwała przeszła. Jednak, nie wolno montować ich jak się chce i jakiego sie chce koloru. Przed montażem, trzeba zgłosić się do administratora i Zarządu by uzyskać zgodę.
Pozdrawiam.
Krzysztof


Mógłbym się dowiedzieć kiedy było głosowanie w tym temacie? Nie mogę tego odszukać w uchwałach.

Pozdrawiam.
sir_pawel 
   

Zaglądajacy


Wiek: 45
Dołączył: Wto Mar 15, 2011 10:04
Posty: 10
Skąd: poznania

PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 15:46    Temat postu: Re: Rolety markizy karpia 17, 17A

Witam, mam jeszcze pytanie w sprawie rolet, kto decyduje o kolorze rolet? Uważam że kolor jest sprawą prywatną, jeżeli ja za to płace chcę mieć prawo decydować, a nie mieć kolor narzucony z góry. Jednym się podoba czarny innym biały bądź brązowy. To nie jednostka wojskowa aby wszystko było w jednym kolorze.
pozdrawiam
jagoodka 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sty 30, 2010 22:14
Posty: 395
Skąd: poznań

PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 16:53    Temat postu: Re: Rolety markizy karpia 17, 17A

sir_pawel napisał:
Mógłbym się dowiedzieć kiedy było głosowanie w tym temacie? Nie mogę tego odszukać w uchwałach.

Uchwała została przegłosowana jesienią 2011 roku. Szczegółowych informacji, czyli daty wejścia może udzielić administrator. Ja tego nie pamiętam

sir_pawel napisał:
Witam, mam jeszcze pytanie w sprawie rolet, kto decyduje o kolorze rolet? Uważam że kolor jest sprawą prywatną, jeżeli ja za to płace chcę mieć prawo decydować, a nie mieć kolor narzucony z góry. Jednym się podoba czarny innym biały bądź brązowy. To nie jednostka wojskowa aby wszystko było w jednym kolorze.

Jak pisałem wyżej. Należy zwrócić się do Zarządu i ad
Treść uchwały mówi wyraźnie, że kolor ma być biały. Nie można zatem montować koloru jakiego się chce. Większość mieszkańców podjęła taką decyzje i trzeba ją szanować

Poniżej treśc uchwały:
Rolety muszą być zamontowane z godnie z prawem budowlanym, sztuką budowlaną oraz estetyką budynku, w kolorze białym, po wcześniejszym przedstawieniu całej dokumentacji, specyfikacji i oświadczeniu firmy montującej, o posiadaniu OC i akceptacji Zarządu Wspólnoty.
Montaż rolet może zostać wykonany tylko pod warunkiem, że zobowiąże się do tego firma posiadająca stosowne uprawnienia, oraz ubezpieczenie OC na wypadek ewentualnych szkód wynikłych z powodu wadliwego montażu. Jednocześnie właściciel lokalu przyjmuje na siebie odpowiedzialność, oraz ewentualne skutki finansowe z tytułu roszczeń Wspólnoty w związku z wadliwym montażem rolet.

Myślę, że takie wyjaśnienie wystarczy.
Pozdrawiam

_________________
Krzysztof
sir_pawel 
   

Zaglądajacy


Wiek: 45
Dołączył: Wto Mar 15, 2011 10:04
Posty: 10
Skąd: poznania

PostWysłany: Sob Maj 11, 2013 13:00    Temat postu: Re: Rolety markizy karpia 17, 17A

Wysłany: Śro Cze 06, 2012 13:51 Temat postu: Rolety markizy
Witam.
W związku z pytaniami na temat montażu rolet i markiz przy ul Karpia 17, 17A informujemy, że jest możliwość montażu rolet. Uchwała na temat markiz nie została jeszcze podjęta.
Zarząd Wspólnoty mieszkaniowej wynegocjował dla naszej nieruchomości specjalną ofertę handlową.
W przypadku zamówienia rolet zewnętrznych rabat polega na liczbie zamówionych metrów kwadratowych zatem:
- do 10m2 rabat wynosi 15%
- do 20 m2 rabat wynosi 18%
- powyżej 20 m2 rabat wynosi 20%.
Warto nawiązać kontakt z osobami które chcą montować rolety i wystąpić do firmy wspólnie. 2, 3, 4 mieszkania na pewno będą miały powyżej 20 m2. Jeżeli ktoś chce możemy podać nr mieszkań które już starają sią o montaż w firmie Słoneczne Markizy
W przypadku zainteresowania z Państwa strony, prosimy o kontakt na skrzynkę zarządu: zarząd.karpia17.17a@gmail.com. Wówczas prześlemy zainteresowanym osobom dane kontaktowe firmy.
Oczywiście musi być też formalnie prośba o montaż rolet. Decyzja naturalnie będzie pozytywna.
Równocześnie informujemy, iż kolor rolet zewnętrznych został ustalony uchwałą. Firma z którą nawiązaliśmy współpracę posiada odpowiednie ubezpieczenia, które były uwzględnione w uchwale.

W przypadku Markiz oferta wygląda następująco:
Markiza COMPACT w pełnej kasecie szer. do 480cm wysięg 270cm.
kolor kasety biały, krem, szary
tkanina do wyboru z kolekcji 2012
RABAT 15 %
Jednak uchwała nadal nie została jeszcze podjęta.
Pozdrawiam
Krzysztof


Chyba coś się Panu pomyliło co do roku bo pomysł markiz jak sam Pan pisał był w czerwcu 2012 roku, od tego czasu dokładnie się interesuje tym tematem i takiej uchwały nie pamiętam.
pozdrawiam
jagoodka 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sty 30, 2010 22:14
Posty: 395
Skąd: poznań

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 21:10    Temat postu: Re: Rolety markizy karpia 17, 17A

sir_pawel napisał:
Chyba coś się Panu pomyliło co do roku bo pomysł markiz jak sam Pan pisał był w czerwcu 2012 roku, od tego czasu dokładnie się interesuje tym tematem i takiej uchwały nie pamiętam


Wiem co pisze. Więc proszę tego nie kwestionować. Może Pan zakładać rolety jak ma Pan/i ochotę. W mojej wcześniejszej wypowiedzi z czerwca 2012 roku piszę o markizach, ponieważ ta sprawa wyszła na zebraniu marcowym 2012 roku. Sprawa rolet była głosowana na zebraniu w hali garażowej 15 września 2011 roku i dalej w trybie indywidualnego zbierania głosów.

Protokół z zebrania mogę wysłać na e-maila. Nie mogę umieścić go na forum, ponieważ jest za duży.

Szkoda, że zmarnowałem czas na szukanie go. Odrobina dobrej woli i wiary w to, że jak ktoś z zarządu pisze do Państwa, to wie co pisze.
Pozdrawiam

_________________
Krzysztof
sir_pawel 
   

Zaglądajacy


Wiek: 45
Dołączył: Wto Mar 15, 2011 10:04
Posty: 10
Skąd: poznania

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 15:53    Temat postu: Re: Rolety markizy karpia 17, 17A

Chyba się nie rozumiemy, interesują mnie markizy i uchwały związane z nimi.
Pomysł markiz został poruszony w czerwcu 2012 roku, od tamtego czasu nie doszukałem się głosowania do uchwały w tej sprawie. Proszę tylko Pana o podanie numeru uchwały i datę głosowania.
pozdrawiam.
jagoodka 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sty 30, 2010 22:14
Posty: 395
Skąd: poznań

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 17:48    Temat postu: Re: Rolety markizy karpia 17, 17A

sir_pawel napisał:
Chyba się nie rozumiemy, interesują mnie markizy i uchwały związane z nimi.
Pomysł markiz został poruszony w czerwcu 2012 roku, od tamtego czasu nie doszukałem się głosowania do uchwały w tej sprawie. Proszę tylko Pana o podanie numeru uchwały i datę głosowania.


Możliwe, że się nie zrozumieliśmy, jednak pytał Pan wcześniej, kto decyduje o kolorze rolet i dlatego założyłem, że o nie chodziło. Mimo, iż dwa razy chodziliśmy aby dozbierać głosy (raz w na wiosnę, drugi raz w październiku 2012 roku), Państwo otrzymali dodatkowo, karty do głosowania i pełnomocnictwa uchwała nr 6, bo taki miała numer, nie została przegłosowana. Pod koniec października 2012 roku, było to niecałe 45% głosów za uchwałą.
Możę ktoś jeszcze dosłał w listopadzie i grudniu do LTG karty.
Pozdrawiam

_________________
Krzysztof
Karpio 
   

Nowy na forum


Wiek: 52
Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:45
Posty: 3
Skąd: Poznania

PostWysłany: Czw Paź 16, 2014 11:15    Temat postu: Re: Rolety markizy karpia 17, 17A

Mimo że wątek jest przedawniony chcę dołożyć swoje zdanie do tematu. Bardzo się cieszę, że kolor rolet został ujednolicony. Najgorsze co może mieć miejsce dla nowego osiedla, to całkowita samowolka przy wszelkiego rodzaju instalacjach zewnętrznych. Jedni lokatorzy chcą mieć roletę czarną inni brązową a jeszcze inni białą. Po takich zabiegach osiedle wygląda jak kartonowa inwestycja z przedmieść Rio... Myślę, że architekt, przechadzając się później po takim osiedlu chwyta się za głowę. Podaję zresztą pierwszy z brzegu przykład: Nowe mieszkania pod Poznaniem na osiedlu w Tarnowie Podgórnym. Deweloper oddaje budynek z ładnymi, szklanymi taflami balkonowymi. Na początku nowi właściciele mieszkań żeby zachować "świeży powiew" nie zasłaniają tafli. Nie minie jednak wiele czasu, a na balkonach pojawiają się różnego rodzaju maty, plecionki lub drewniane płoty. Tego rodzaju instalacje wyglądają po prostu brzydko. Chcąc zachować prywatność psujemy obraz osiedli, na których mieszkamy.

Dlatego dziwią mnie głosy właścicieli mieszkań wypowiadających się na tym forum że "ja to chcę roletę w innym kolorze". Należy pamiętać, że wszystkie te działania prowadzone są po to żeby osiedle zachowało jednolity klimat i charakter. I obojętnie gdzie to się dzieje, czy dotyczy to nowych mieszkań pod Poznaniem czy w Poznaniu.

Zróbmy więc wszystko aby ujednolicić okolicę, w której żyjemy i nasze osiedle. Warto wyróżniać się pod względem estetycznym. Podniesie to wartość naszych mieszkań i komfort życia.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama