portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Karpia - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Karpia - sprawy osiedlowe » Forum » zmiany na forum
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

zmiany na forum

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
tunik1 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pon Mar 22, 2010 14:42
Posty: 331
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lis 20, 2011 21:31    Temat postu: zmiany na forum

Informujemy, że na forum moje osiedle dokonana zostanie następująca zmiana.
Forum dotyczące bezpośrednio mieszkańców Karpia 17 i17A zostanie zablokowane od dnia 25.11.2011 r. w celu czytania i umieszczania postów dla osób trzecich, dlatego też w celu uzyskania dostępu, (mieszkańców bloków 17 i 17A) do zamkniętej części forum prześlij Wiadomość Prywatną do moderatora (tunik1), podając swój adres zamieszkania (ulica, budynek i numer mieszkania) jak i imię i nazwisko.
W ciągu 7 dni w skrzynce pocztowej znajdziesz instrukcję dalszego postępowania.

Forumowiczów Karpia 19 i 19A prosimy o porozumienie się z Administratorem forum w celu wyznaczenia moderatora/moderatorów i w razie potrzeby zamknięcia forum dla osób trzecich.
Tusku8000 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Wto Lis 02, 2010 15:18
Posty: 91
Skąd: Konin/Poznań

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 13:51    Temat postu: Re: zmiany na forum

Robicie zamknięte kółko wzajemnej adoracji? Pamiętaj, że w przypadku grup dyskusyjnych "starych" użytkowników z czasem powoli ubywa i trzeba trochę świeżej krwi, aby coś się działo. Nie zamykałbym się na Waszym miejscu. Byłem już świadkiem powolnej śmierci dwóch forum.
Durden 
   

Forumowicz


Wiek: 113
Dołączył: Nie Paź 17, 2010 9:31
Posty: 194
Skąd: że znowu?

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 14:12    Temat postu: Re: zmiany na forum

Tusku.. może tu będzie można pisać inkoguto....
szymek67 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Wto Wrz 13, 2011 13:07
Posty: 53
Skąd: PZN

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 15:31    Temat postu: Re: zmiany na forum

Skoro musicie dzilic forum miedzy 17 17A i 19 19A to proponuje rowniez postawic jakis wielki mur pomiedzy naszymi blokami..
gal2008 
   

Stały bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Śro Paź 06, 2010 10:23
Posty: 67
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 20:00    Temat postu: Re: zmiany na forum

Durden obyś miał racjęSmile Szkoda że forum nie zostało zostawione w pierwotnej formie jak było na początku... a pod fora 17 i 19 jako zamknięte. Mam nadzieję że taka idea przyświeca moderatorom inaczej to początek końca tego forum...
przemekboss 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Cze 13, 2011 0:43
Posty: 35
Skąd: Poznania

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 20:04    Temat postu: demokracja ? czy jej brak

Żyjemy w kraju demokratycznym dlaczego mamy blokować forum ? Każdy może wypowiedzieć swoje zdanie, poza tym według mnie nie jest to zgodne z ochroną danych osobowych podawać login , imię nazwisko i numer mieszkania - dlaczego osoba prowadząca forum ma wiedzieć kto pisze, może niektórzy chcą pozostać anonimowi. Według mnie forum umrze po miesiącu - ten pomysł jest tragiczny może osoba która go wymyśliła niech napisze swoje imię nazwisko i numer mieszkania a może jeszcze dochody i stanowisko w pracy ? Po co to jest potrzebne ? Fora są do wyrażania opini jak ktoś nie chce to nie musi ich czytać ani na nich pisać.
A co z osobami które będą chciały kupić u nas w bloku mieszkania i będą chciały zadać pytanie też będą musiały podać adres zamieszkania ? Panowie i Panie wtyd Wstyd
p_o_u_p 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Maj 13, 2011 21:47
Posty: 328
Skąd: 19

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 21:06    Temat postu: Re: zmiany na forum

Wylano dziecko z kompielą.

Rozumiem problem z trolami i tym aby Gant za bardzo nie wczytywał się w nasze pomysły i przemyślenia.

Ale tak drastyczny krok uważam za złe posunięcie:

1- potencjalni nabywcy mieszkań nie dowiedzą się o problemach z wentylacja,aktami notarialnymi, wysokim czynszu, o tym że ganta da się pozbyć z zarządzania nieruchomością.
2- nie twórzmy podziału na 17 i 19 mamy wspólny problem jakim jest Gant i wspólny cel - czyli jak najlepsze i jak najtańsze zarządzania nieruchomością i myślę że docelowo razem będzie łatwiej rozwiązywać problemy.
3-na forum i tak jest słaba aktywność i myślę że pomysł spowoduje jeszcze mniejszy "ruch"

Ja byłbym za tym aby forum ogólne zostało jak jest i dodatkowo fora wydzielone 17 i 19 ( może i po weryfikacji osób tu się nie będę spierać) w celu ustalania rzeczy nie koniecznie do wiadomości ogółu.

To taka moja opinia.
Sureal 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Pon Wrz 13, 2010 19:46
Posty: 117
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 22:00    Temat postu: Re: zmiany na forum

jest w tym co napisałeś dużo racji. Prawdą jest też, że poziom trolowania na forum czasem przegania na łeb na szyje forum onetu czy innego dziadostwa.

Może choć raz uda się tu wypracować jakieś wspólne stanowisko? Skoro jest sprzeciw to przydałyby się też jakieś argumenty ku temu, a co lepsze - pomysły jak usprawnić to forum?
tunik1 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pon Mar 22, 2010 14:42
Posty: 331
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 9:17    Temat postu: Re: zmiany na forum

Proszę czytać ze zrozumieniem- zamknięta zostanie tylko cześć 17 i 17 A i będzie ona skierowana tylko i wyłącznie do mieszkańców 17 i 17A- taka jest też praktyka na innych forach osiedlowych niniejszego portalu. Natomiast forum na którym jest roztrząsany obecny watek pozostanie do ogólnego dostępu.
pozdrawiam
Durden 
   

Forumowicz


Wiek: 113
Dołączył: Nie Paź 17, 2010 9:31
Posty: 194
Skąd: że znowu?

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 13:13    Temat postu: Re: zmiany na forum

tunik1 napisał:
zamknięta zostanie tylko cześć 17 i 17 A i będzie ona skierowana tylko i wyłącznie do mieszkańców 17 i 17A-


Czyli na ogólnym mozemy sobie pisać bez podawania danych wymaganych w celu pisania na forum zamknietym.

To mamy gdzie rozmawiać Cool
jagoodka 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sty 30, 2010 22:14
Posty: 395
Skąd: poznań

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 13:38    Temat postu: Re: zmiany na forum

Durden napisał:


tunik1 napisał:



zamknięta zostanie tylko cześć 17 i 17 A i będzie ona skierowana tylko i wyłącznie do mieszkańców 17 i 17A-



Czyli na ogólnym mozemy sobie pisać bez podawania danych wymaganych w celu pisania na forum zamknietym.


Członkowie zarządu bedą udzielać wyjaśnień i odnosić się do poruszanych tematów, tylko na forum zamkniętym dla mieszkańców 17 i 17A, ze względu na to, że zarząd nasz nie jest odpowiedzialny za nieruchomośc Karpia 19 i 19A. Jak powstanie na II etapie zarząd właścicielski, warto założyć jeden wspólny temat dla 17 i 19. Myślę jednak, że też zamknięty. Jednak to tak daleka przyszłość, a obecnego zarządu w 17 i 17a może już nie być. Kto będzie chciał będzie mógł zasypywać oba zarządy pomysłami. Wiele spraw oba zarządy będą musiały z sobą konsultować.
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez jagoodka dnia Tue Nov 22, 2011 22:28, liczba edycji: 1
gal2008 
   

Stały bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Śro Paź 06, 2010 10:23
Posty: 67
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 16:14    Temat postu: Re: zmiany na forum

Dobrze rozumiem że zawartość 17 zostanie przed zamknięciem skopiowana na forum ogólne? Nie można było pozostawić starego w ogólnym. Utworzyć nowe sub forum dla 17 i zweryfikowanych użytkowników? Można przecież ewentualnie wyciąć niewygodne posty. Moim skromnym zdaniem to działanie rozpoczęte od końca do początku i nie przemyślane. Co do innych forów, to w trakcie ich rozwoju powstawały sub fora, ale jako puste nowe twory i w nich to właśnie nakładano takie restrykcje. Ale cóż schematy z najstarszych, największych i najczęściej odwiedzanych forów w Polsce, nie koniecznie muszą być skalowalne na to... w końcu to kraj dziwnych ludzi, rzeczy i fuszerki. Natomiast co do czytania z zrozumieniem... proszę o nie obrażanie przez modów, bo nie od tego jesteście... i z całym szacunkiem z pewnością to nie Pani była moim mentorem akademickim uczącym pisać informacje... Miedzy innymi takie, które miały stać na straży... i w sprzeczności z Folwarkiem zwierzęcym...
jagoodka 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sty 30, 2010 22:14
Posty: 395
Skąd: poznań

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 22:49    Temat postu: Re: zmiany na forum

Właśnie po to aby uniknąć plucia jadem, część forum dotycząca 17 i 17A zostanie zamknięta dla mieszkańców 17 i 17A. Mieszkańcy naszej wspólnoty przekazali maile do korespondencji i w najbliższym czasie otrzymają informacje, że mogą włączyć się w konstruktywną dyskusje dotyczącą naszego osiedla. Kto będzie chciał zapisze się, a kto będzie chciał być anonimowy będzie pisał np na Karpia sprawy osiedlowe. Ma do tego pełne prawo. Idąc za Uowl każdy ma obowiązaek wzpółdziałać w zarządzie wspólnoty i w związku z tym dla mnie nie ma problemu aby podać swoje imię i nazwisko w celu weryfikacji mojej osoby, czyli czy jestem właścicielem mieszkania, czy też nie, na nieruchomości Karpia 17 lub 17A.
A co do tego, od czego jest zarząd właścicielski przy ul. Karpia 17, 17A decydują właściciele udziałów rzeczonej nieruchomości, a nie anonimowi forumowicze tacy jak gal...coś tam, Zosia...jakaś tam, czy Marian ...X. Każdy może przyjść do członka zarządu, powiedzieć co na dany temat myśli, napisać na skrzynkę zarządu, napisać na zamkniętym forum, czy wyrazić zwoje zdanie na zebraniu które są co jakiś czas. Obowiązkowe musi być zawsze wpierwszym kwartale roku.
Pozdrawiam
Krzysztof

_________________
Krzysztof
gal2008 
   

Stały bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Śro Paź 06, 2010 10:23
Posty: 67
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 23:25    Temat postu: Re: zmiany na forum

Zauważ kto zaczął od plucia i obrażania w tym temacie? Dodatkowo gal jakiś tam ma udziały umocowane prawnie w rzeczonej nieruchomości i coraz mniejszą ochotę na uczestniczenie w części zamkniętej. Odnoszę się tylko do tematu zamykania forum na potrzeby..., które istniało x czasu czerpałem z niego i starałem się pomagać innym ... Zauważ że starałem się nie krytykować i pisać wyważenie. Kiedy była toczona walka z Gantem wszystko było w przyjaznej atmosferze... teraz nagle wszystko się zmieniło! Zamyka się fora, ludziom usta... Człowiek człowiekowi wilkiem? Szkoda cóż zrobićSad
Na zakończenie "zabawny" cytat Otto von Bismarcka:
"Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą."
Pozdrawiam
Gal jakiś tam Rotfl
jagoodka 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sty 30, 2010 22:14
Posty: 395
Skąd: poznań

PostWysłany: Śro Lis 23, 2011 0:26    Temat postu: Re: zmiany na forum

gal2008 napisał:
Zauważ kto zaczął od plucia i obrażania w tym temacie?

Nie wydaje mi się, aby ktoś z zarządu pluł tutaj jadem. Może się mylę i jest to kwestia interpretacji.
gal2008 napisał:
Dodatkowo gal jakiś tam

Przepraszam, że nie pamiętam określeń wszystkich forumowiczów. Postaram się poprawić, przyrzekam.
gal2008 napisał:
gal jakiś tam ma udziały umocowane prawnie w rzeczonej nieruchomośc

Wierzę, że tak jest skoro tak piszesz. Nie mam możliwości tego sprawdzić.
gal2008 napisał:
coraz mniejszą ochotę na uczestniczenie w części zamkniętej.

Sztuką jest brać odpowiedzialność za słowa i własne działanie na rzecz innych, nie tylko anonimowo.
gal2008 napisał:
Zauważ że starałem się nie krytykować i pisać wyważenie

Szanuję i cenie sobie wypowiedzi osób mądrych i wyważonych. Dlatego takie wsparcie jest przede wszystkim potrzebne na forum zamkniętym.
gal2008 napisał:
Kiedy była toczona walka z Gantem wszystko było w przyjaznej atmosferze... teraz nagle wszystko się zmieniło!

Piszę na tym forum od początku prawie. Jeżeli zadasz sobie troche trudu, to zobaczysz jakie pomyje ludzie sobie wylewali na głowę. Sam kilka razy zebrałem i to właśnie działając dla dobra innych i swojego oczywiście- podczas zmiany sposobu zarządzania.
gal2008 napisał:
Zamyka się fora, ludziom usta... Człowiek człowiekowi wilkiem?

Przecież forum nie jest zmykane. Zamknięty będzie wątek dotyczący 17 i 17A. Najlepszym dowodem jest to, że właśnie na tej części sobie wymieniamy nasze myśli. Takie działanie (zamknięcie części forum) pozwoli konstruktywniej wymieniać poglądy i działać. Niektóre rzeczy nie mogą zostać poruszone na forum ogólnie dostępnym dla wszystkich, ponieważ wchodzą na nie osoby, które nie powinny wiedzieć wszystkiego co planujemy względem np dewelopera, administratora czy innych firm świadczących dla nas usługi. Myślę, że mylisz się zadając to pytanie o wilczka. Krzeslem go!
gal2008 napisał:
Na zakończenie "zabawny" cytat

"dla Polaków można czasem coś dobrego zrobić, ale z Polakami nigdy" - hrabia Aleksander Wielopolski
gal2008 napisał:
Gal jakiś tam

A o tym napisałem wyżej
Pozdrawiam
Krzysztof
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama