portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Karpia - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Karpia - sprawy osiedlowe » Forum » Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
mac610 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Lis 29, 2012 17:48
Posty: 34
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 9:30    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia.

Dzwoniłem dziś do Mavericka jak i klm i mam takie informacje:
- Maverick ma do końca miesiąca położyć kable (miało być wcześniej ale zaskoczyła ich grubość czegoś co muszą skuć)
- w klm pytałem jak wygląda kwestia wykupu kabli od nich i powiedzieli, że wystarczy wysłać mail do nich z danymi adresowymi + numer i seria dowodu oraz pesel, oni wystawią fakturę i w momencie zakupu stajemy się właścicielami. Całość procesu powinna zająć 1-2 dni

Mam pytania.
1. Czy oni przypadkiem mi nie rzucą absurdalnie wysokiej kwoty za kable? 2. Czy powinienem zasugerować im kwotę w tym mailu?
3. Czy ktoś przeszedł dokładnie taką ścieżkę?
4. Do kogo się ew. zwrócić z pomocą wyceny (Maverick powiedział mi, że się tym nie zajmują)
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 6:44    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia.

mac610 napisał:
Dzwoniłem dziś do Mavericka jak i klm i mam takie informacje:
- Maverick ma do końca miesiąca położyć kable (miało być wcześniej ale zaskoczyła ich grubość czegoś co muszą skuć)

Czyli informacje się potwierdzają

mac610 napisał:
- w klm pytałem jak wygląda kwestia wykupu kabli od nich i powiedzieli, że wystarczy wysłać mail do nich z danymi adresowymi + numer i seria dowodu oraz pesel, oni wystawią fakturę i w momencie zakupu stajemy się właścicielami. Całość procesu powinna zająć 1-2 dni

Ze swojej strony uważał bym z podawaniem numeru i serii dowodu (są to dość wrażliwe dane). Z tego co się orientuje do wystawienia faktury na osobę prywatną wystarczy imię nazwisko i adres zameldowania, opcjonalnie można podać NIP (każdy kto się rozlicza z fiskusem powinien go mieć). W tej kwestii proponował bym, żeby wypowiedział się ktoś bardziej kompetentny bo nie mam 100% pewności.

mac610 napisał:

1. Czy oni przypadkiem mi nie rzucą absurdalnie wysokiej kwoty za kable?

Najlepiej zasugerować im kwotę za jaką chce się wykupić kabel. Ja dokładnie tak zrobiłem. Zaproponowaną kwotę przyjęli bez negocjacji, zapytali tylko czy faktura wystarczy i co ma być w niej napisane.

mac610 napisał:
2. Czy powinienem zasugerować im kwotę w tym mailu?

Patrz wyżej.

mac610 napisał:

3. Czy ktoś przeszedł dokładnie taką ścieżkę?

Patrz wyżej.

mac610 napisał:
4. Do kogo się ew. zwrócić z pomocą wyceny (Maverick powiedział mi, że się tym nie zajmują)

Generalnie kwota wykupu powinna być w przedziale 50-100zł (taka kwotę podał przedstawiciel Mavericka). W kwestii obliczeń można posłużyć się rozpiską którą umieściłem na forum.
mac610 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Lis 29, 2012 17:48
Posty: 34
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Maj 22, 2013 9:06    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia.

Słuchajcie, dostałem mailem fakturę w ciągu tygodnia z pozycją "całe przyłącze abonenckie - <ulica i nr mieszkania>" na kwotę, którą zaproponowałem. Rozumiem, że ta faktura + dowód wpłaty jest dowodem, że już całe to okablowanie jest w moim posiadaniu i mogę mieć dowolnego dostawcę Internetu? Smile

Jakieś to mi się zakręcone wydaje. Myślałem, że nie tak łatwo zmodyfikować wpis w akcie notarialnym ..
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Śro Maj 22, 2013 9:18    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia.

mac610 napisał:
Słuchajcie, dostałem mailem fakturę w ciągu tygodnia z pozycją "całe przyłącze abonenckie - <ulica i nr mieszkania>" na kwotę, którą zaproponowałem.

Gratuluje Smile

mac610 napisał:
Rozumiem, że ta faktura + dowód wpłaty jest dowodem, że już całe to okablowanie jest w moim posiadaniu i mogę mieć dowolnego dostawcę Internetu? Smile

Dokładnie w tym momencie taka opłacona faktura jest dowodem na to, że jest się właścicielem kabla. Takie coś wystarczy Maverickowi i nie powinien robić problemów ze świadczeniem usług na tym kablu.

mac610 napisał:
Jakieś to mi się zakręcone wydaje. Myślałem, że nie tak łatwo zmodyfikować wpis w akcie notarialnym ..

To nie jest modyfikacja wpisu w akcie notarialnym. Właścicielem kabli (nie wchodźmy już w niuanse prawne czy tak jest na 100%) UTP na budynku jest KLM. Nikt nie zabroni firmie wyprzedaży majątku (kabla Wink) na warunkach które tej firmie odpowiadają bez wpisów w akt notarialny. Poza tym wpisy w akcie notarialnym dotyczą części wspólnej.

Przypominam, że wykup kabli jest konieczny tylko w przypadku chęci przejścia do Mavericka (kable UTP/skrętka). Maverick zastrzegł, że musi mieć podkładkę, że kable są wykupione na wypadek gdyby KLM oskarżyło ich o świadczenie usług na ich kablach. Inea będzie świadczyła usługi na kablach koncentrycznych i zgodnie z zapewnieniem handlowca nie jest jej potrzebna podkładka, że kabel jest wykupiony.
mac610 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Lis 29, 2012 17:48
Posty: 34
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Maj 22, 2013 9:25    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia.

SBelter, dzięki za info. Jestem w takim razie już właścicielem kabli Wink Poszło sprawnie, choć minął tydzień a deklarowali 1-2 dni;P. Ma ktoś jakieś bliższe info od kiedy maverick zacznie świadczyć usługi?
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Śro Maj 22, 2013 11:15    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia.

mac610 napisał:
SBelter, dzięki za info. Jestem w takim razie już właścicielem kabli Wink Poszło sprawnie, choć minął tydzień a deklarowali 1-2 dni;P. Ma ktoś jakieś bliższe info od kiedy maverick zacznie świadczyć usługi?


Nie ma sprawy. I tak szybko się ogarnęli ja musiałem czekać jakieś 1.5 miesiąca.

Odnośnie Mavericka wczoraj handlowiec wspominał coś o pierwszym tygodniu czerwca. Nie przywiązywał bym się do tego terminu bo jest to już przynajmniej trzeci termin.
jagoodka 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sty 30, 2010 22:14
Posty: 395
Skąd: poznań

PostWysłany: Wto Cze 04, 2013 19:47    Temat postu: Re: Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

Witam.
Na naszym osiedlu (Karpia 17, 17A), można już z skorzystać z oferty INEI., która położyła własną sieć (kable) w naszych blokach.
Firma świadczy usługi w zakresie internetu i telewizji kablowej.
Kontakt do przedstawiciela handlowego:
Łukasz Wielosik
tel. 666 903 821
e-mail: lukasz.wielosik@inea.com.pl

Pozdrawiam.
Krzysztof

_________________
Krzysztof
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 16:25    Temat postu: Re: Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

Dla osób które jeszcze nie wiedzą na Karpia 17 i 17A od wtorku można podpisać umowę z Maverickiem.
jandzi 
   

Początkujacy


Wiek: 36
Dołączył: Sob Sie 02, 2014 19:26
Posty: 5
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Sob Sie 30, 2014 19:39    Temat postu: Re: Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

inea - internet ktory co chwile nie dziala...
- predkosc 50mb/s w rzeczywistosci 20...

porazka - nie polecam Wink
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Sob Sie 30, 2014 22:30    Temat postu: Re: Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

Ja mam mavericka 75M i działa idealnie, polecam Smile
cyfer81 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Gru 15, 2011 19:20
Posty: 123
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 03, 2014 16:29    Temat postu: Re: Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

SBelter napisał:
Ja mam mavericka 75M i działa idealnie, polecam Smile

Ja również polecam. 75 mega za 55 zł. Nie mamy żadnych problemów , raz czy dwa była jakaś krótka awaria ale bez większej uciążliwości.
piotrekhol 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Gru 06, 2011 9:39
Posty: 10
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Paź 02, 2014 21:53    Temat postu: Re: Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

Witam, czy ma ktoś może dzisiaj problemy z kablówka od mavericka? Pytam, bo jakiś czas temu było istniało ryzyko (bezprawnego) odcięcia kabli przez poprzedniego właściciela, a dziś mojmtelewizor wyświetlił info o nr tel na infolinie echostaru..... Poza tym oczywiście szary ekran
Karpio 
   

Nowy na forum


Wiek: 52
Dołączył: Czw Paź 16, 2014 10:45
Posty: 3
Skąd: Poznania

PostWysłany: Czw Paź 16, 2014 10:51    Temat postu: Re: Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

Posiadam opcję 75M w Mavericku i jestem zadowolony. Często sprawdzam jak wygląda ten transfer w praktyce i tylko czasami wieczorem, kiedy ludzie intensywnie korzystają z sieci jest trochę mniejszy. Nie jest to na szczęście uciążliwe.
Odpowiedz do tematu Strona 6 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama