portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Karpia - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Karpia - sprawy osiedlowe » Forum » Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
hadgam 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Sty 08, 2012 19:11
Posty: 49
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 10:16    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

Mam Echostar Tv, internet. Generalnie bez zastrzezen. Rzeczywiście czasem włącza sie opcja, ze program kodowany( ten, który jest w pakiecie), ale szybko wszystko samo sie odblokowuje. Z internetem nie mam problemu. Może nie są jakoś szczególnie tanią firmą, ale bez przesady, a bloki programowe mają dość obszerne i róznorodne oraz promocje www.echostar.pl.
Zupełnie inna sprawa to zasięg telefonii i internetu komórkowego- Mimo, ze mieszkam na 5 pietrze, bywa, ze z w niektórych miejscach w mieszkaniu nie mogę wysłać SMS-ow czy żle słychać rozmowę: przerywa, trzeszczy itd.
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 13:43    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

Tak na szybko porównanie oferty internetu (internet został wymieniony jako główne kryterium). Co możemy dostać za kwotę ~50zł

Maveric: internet 75Mb/s = 55zł (wyższy pakiet + 24zł internet 100Mb/s) lub Internet 10Mb/s + telewizja (33kanały) + telefon = 51zł (wyższy pakiet +20zł 91 kanałów lub internet 50Mb/s), stała promocja 2x szybszy internet w nocy
Inea: internet 5Mb/s = 50zł (wyższy + 20zł internet 50Mb/s) lub internet 50Mb + 97 programów tv = 119,90zł (pakiet wyższy + 20zł internet 250mb/s + 143 kanały)
Echostar: internet 25Mb/s = 53zł (wyższy pakiet + 12zł internet 50Mb) lub internet 25Mb/s + telewizja (7kanałów) = 53zł (wyższy pakiet +12zł internet 16Mb + sporo kanałów Wink)
KLM: internet 4Mb/s = 49zł (wyższy pakiet + 16zł internet 6Mb/s), brak oferty TV i telefon
Netia: internet 20Mb/s = 45,90zł (pakiet wyższy +20zł internet 50mb/s) lub internet 20Mb/s + 38 kanałów = 79,90zł (+10zł to samo tylko internet 50Mb/s)
Orange (dawniej TP): internet 10Mb/s = 49zł (wyższa oferta +20zł internet 20Mb/s), lub 10Mb/s + 78 kanałów = 89,01zł (wyższy pakiet + 39zł dochodzi nielimitowany telefon WoIP), jeśli nie mamy telefonu należy doliczyć ~20zł za tak zwane utrzymanie linii.
Night___Wish 
   

Stały bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Pią Mar 23, 2012 16:15
Posty: 58
Skąd: Poznań-Karpia

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 15:53    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

Maveric bije na łeb konkurencje swoimi ofertami
Tota333 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Nie Cze 10, 2012 9:10
Posty: 261
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 20:39    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

Ja, jak już wspominałam mam Echostar i jestem zadowolona. Podpowiem zainteresowanym, że można się targować Wink ..nam na internecie 25mega zrobili upust -10 zeta, więc jest to cena całkiem rozsądna wg. mnie.
Póki co, nie mamy jednak innej opcji do wyboru Rolling Eyes . Jeśli to się zmieni, to rozważy się wszystkie warianty.
Podsumowując, ogólnie z cenami tragedii nie ma=porównywalne z innymi operatorami.
p_o_u_p 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Maj 13, 2011 21:47
Posty: 328
Skąd: 19

PostWysłany: Pią Mar 08, 2013 16:25    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

Tylko że Echostar wymaga przy wyższych prędkościach przesyłu wzięcia pakietu TV. Co nie zmienia faktu że oferta tragiczna przecież nie jest ( w porównani do pierwszych umów na karpia 17 to nawet korzystna )
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Wto Mar 19, 2013 6:28    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

Krótka informacja. Na najbliższym zebraniu wspólnoty 17/17A zostanie Państwu przedstawiony postęp z akcji wpuszczania owych operatorów. Dodatkowo będzie okazja porozmawiać z przedstawicielami Inei, Mavericka i Netii którzy (o ile przyjmą nasze zaproszenie) przedstawią Państwu swoją ofertę i przede wszystkim zaanonsują się, że oficjalnie zaczynają świadczyć usługi.

Dodatkowo chciałbym otrzymacie Państwo informację co należy zrobić by móc podłączyć się do sieci alternatywnego operatora.
qdlaty9201 
   

Początkujacy


Wiek: 38
Dołączył: Wto Mar 27, 2012 15:17
Posty: 9
Skąd: Poznan

PostWysłany: Wto Mar 19, 2013 14:26    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

Witam,

Czy w bloku 19 równiez dostępny jest Maverick? Pytam ponieważ jak skończy mi się umowa z Echostarem zamierzam zmienić operatora. Dzisaj od godziny 12 nie było internetu oraz w żaden sposób nie można było się skontaktować z Echostatem. Ich podejście do klienta w moim odczuciu jest na niskim poziomie.

Pozdrawiam
anitapoznan 
   

Początkujacy


Wiek: 40
Dołączył: Sob Lut 02, 2013 0:50
Posty: 5
Skąd: poz

PostWysłany: Wto Mar 19, 2013 14:38    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

Ja też mam dziś problem z internetem (blok 19). Telefonu nieodbierają więc pewnie wiedzą, że jest awaria... Twisted Evil
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 6:29    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

Niestety wszelkie ustalenia dotyczą 17'tki. Przedstawiciel Mavericka był bardzo zainteresowany załatwieniem 17'stki i 19'stki za jednym podejściem, ale nic mi nie wiadomo żeby udało mu się skontaktować z Państwa zarządem. Proponuję męczyć zarząd by skontaktował się z operatorami. Ja ze swojej strony mogę podać informacje w jaki sposób wspólnota/każdy z mieszkańców może wykupić kable.

Dodam jeszcze, że największe opóźnienie wprowadziło ustalenie własności okablowania i znalezienia sposobu na ich legalne przejęcie.

Odnośnie Mavericka sugeruję aktywny kontakt ze strony przedstawiciela wspólnoty (potwierdzanie czy pismo doszło, przypominanie o spotkaniach, etc.). My mieliśmy tego pecha, że (o ile mi wiadomo) ze strony Mavericka sprawą naszej wspólnoty zajmuje się już druga (a może i trzecia) osoba. Poprzednia została zwolniona za niedopełnienie obowiązków (nie było to przez nas Smile), między innymi nie pojawiła się na umówionym spotkaniu, a potem przez tydzień zwodziła, że wszystko będzie załatwione na jutro. A na koniec nie przekazała wszystkich dokumentów naszej sprawy włączając w to kontaktu!
MPawlak 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Czw Lis 29, 2012 21:23
Posty: 23
Skąd: Poznań-Karpia 19A

PostWysłany: Śro Mar 27, 2013 19:10    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

Witam,

Echostar jest tragiczny i drogi i dość często mają awarie.
A jeśli jest awaria to nie raczą odebrać telefonu.
Wyłączają kanały mimo, że pakiet, który mamy wykupiony posiada te kanały.
Proszę aby zarząd 19 podjął temat podłączenia Maveric-a.

Pozdrawiam
qdlaty9201 
   

Początkujacy


Wiek: 38
Dołączył: Wto Mar 27, 2012 15:17
Posty: 9
Skąd: Poznan

PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 9:41    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

dołączam się do prośby, jak tylko skończy mi się umowa z echostarem, chciałbym zmienić operatora.
cyfer81 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Gru 15, 2011 19:20
Posty: 123
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 09, 2013 16:52    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

Czy coś nowego wiadomo w temacie ? Niestety nie byłem na walnym i mogę czegoś nie wiedzieć, ale czekam i czekam na tego mavericka i nie wiem kiedy i czy się doczekam.
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Wto Kwi 09, 2013 20:00    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

Od zebrania przymierzam się do napisania krótkiej informacji Smile

1. Netia - brak jakiejkolwiek informacji, chcą przejąć kable za pomocą UOKIK'u. Nie mamy dokładnych informacji. Netia wszystko załatwia we własnym zakresie. Na zabraniu nie było przedstawiciela.

2. Inea - umowa z Ineą została podpisana. Obecnie czekają na plusowe temperatury, żeby wykonać prace ziemne. Podłączając się do sieci Inei nie trzeba wykupywać kabla od echostaru. Przedstawiciel Inei powiedział, że zgodnie z opinią ich prawnika nie trzeba wykupywać kabli. Dodatkowo przedstawiciel Inei obiecał, że krótko przed rozpoczęciem świadczenia usług pojawią się ulotki. Ponadto będą mieli jakąś specjalną ofertę, ale to przy osobistym kontakcie. Były zostawione karteczki "prośba o kontakt", ale nie cieszyły się popularnością. Jeśli ktoś chce żeby Inea się skontaktowała może przekazać taką informację w BOK Inei. Od siebie dodam, że ja bym wymusił na Inei wzięcie na siebie odpowiedzialności za używanie kabli bo w końcu ich prawnik powiedział, że jest ok.

3. Maverick - umowa z Maverickiem została podpisana. Obecnie maverick czeka na poprawę pogody celem rozpoczęcia prac ziemnych. Celem podłączenia się do sieci należy mieć własność kable UTP (informacje w punkcie 5). Przedstawiciel Mavericka zaproponował, że w ramach promocji (i tego, że musimy wykupić kable) mogą obniżyć koszta aktywacji, lub zaproponować 1 miesiąc za darmo. Należy się dogadać indywidualnie. W późniejszym terminie pojawią się ulotki informacyjne o ofercie.

4. Dlaczego Inea i Maverick czekają? Krótko nie chcą za 3-4 miesiące naprawiać kostki która siądzie jak mróz puści Wink

5. Jak stać się właścicielem kabli UTP (te od Mavericka Wink). Opcje "przejęcia" kabla są dwie: wykupienie kabla, wypowiedzenie umowy o kładzenie kabli. W obydwóch przypadkach należy skontaktować się z firmą KLM (tel. 71 72 28 067, bok@klm-internet.pl, proponuję kontakt telefoniczny!). W przypadku wykupu kabli można po prostu poprosić o wystawienie faktury o wykup przyłącza abonenckiego i zaproponować kwotę za wykup kabli. Jest to dość długa droga (ja z niej skorzystałem i trwało to ~1 miesiąc). Alternatywnie można wymówić umowę o kładzenie kabli (szczegóły znajdują się na forum), pismo należy skierować jak w poprzednim wypadku do KLM. Opcja 2 jest szybsza ponieważ nie musimy czekać na odpowiedź KLM'u (zgodnie z tym co mówi nasz prawnik) i stajemy się jego właścicielem zaraz po uiszczeniu opłaty. Opłatę można uiścić przelewam na konto (lub przekazem pocztowym) KLM. W obydwóch przypadkach należy wykupić kabel od gniazdka do hali garażowej. Wzór wypowiedzenia umowy o położenie kabli dostępny w tym wątku, należy wpisać swoje dane, koszt położenia kabla i odcinek kabla na "całe przyłącze abonenckie".

6. Ile zapłacić za kabel? Ja kwotę policzyłem na podstawie cen ze strony http://www.speckable.pl/.
+ cena 1m kabla ~1zł
+ cena 1m peszli (peszla powinna znajdować się tylko w ścianie w mieszkaniu) ~0.70zł
+ gniazdko ~40zł
+ robocizna
cyfer81 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Gru 15, 2011 19:20
Posty: 123
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 09, 2013 23:30    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

SBelter napisał:
5. Jak stać się właścicielem kabli UTP (te od Mavericka ). Opcje "przejęcia" kabla są dwie: wykupienie kabla, wypowiedzenie umowy o kładzenie kabli. W obydwóch przypadkach należy skontaktować się z firmą KLM (tel. 71 72 28 067, bok@klm-internet.pl, proponuję kontakt telefoniczny!). W przypadku wykupu kabli można po prostu poprosić o wystawienie faktury o wykup przyłącza abonenckiego i zaproponować kwotę za wykup kabli. Jest to dość długa droga (ja z niej skorzystałem i trwało to ~1 miesiąc). Alternatywnie można wymówić umowę o kładzenie kabli (szczegóły znajdują się na forum), pismo należy skierować jak w poprzednim wypadku do KLM. Opcja 2 jest szybsza ponieważ nie musimy czekać na odpowiedź KLM'u (zgodnie z tym co mówi nasz prawnik) i stajemy się jego właścicielem zaraz po uiszczeniu opłaty. Opłatę można uiścić przelewam na konto (lub przekazem pocztowym) KLM. W obydwóch przypadkach należy wykupić kabel od gniazdka do hali garażowej. Wzór wypowiedzenia umowy o położenie kabli dostępny w tym wątku, należy wpisać swoje dane, koszt położenia kabla i odcinek kabla na "całe przyłącze abonenckie".

6. Ile zapłacić za kabel? Ja kwotę policzyłem na podstawie cen ze strony http://www.speckable.pl/.
+ cena 1m kabla ~1zł
+ cena 1m peszli (peszla powinna znajdować się tylko w ścianie w mieszkaniu) ~0.70zł
+ gniazdko ~40zł
+ robocizna


Brzmi skomplikowanie. Skąd mam wiedzieć dokąd mam liczyć ten kabel i którędy on "idzie" ? Czy to należy liczyć do skrzynki przy windzie ? czy dokąd ? Pytanie drugie - ile za robociznę ?
Stella00 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Nie Paź 09, 2011 22:33
Posty: 13
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 10, 2013 12:05    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

Witam,

odstąpię (przepiszę) umowę z echo staru na internet i kablówkę za 60 zł miesięcznie. Umowa do końca września.

ja niestety przepisałam się na innego operatora a ten muszę opłacać :-/

W zamian za przepisanie w ramach podziękowania oferuję 100 zł Wink

Nr tel 514 555 022
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama