portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Karpia - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Karpia - sprawy osiedlowe » Forum » Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
agata85 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Wrz 06, 2011 16:03
Posty: 11
Skąd: Poznan

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 19:02    Temat postu: Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

Witam!
Niedawno wprowadziłam się do bloczku nr 19.
Proszę o informację jaki operator tv i internetu jest polecany? Słyszałam coś o Echostar ,kontaktował się z nimi telefonicznie , mój chłopka był osobiście w biurze i uzyskalismy odrebnie różne informacje na temat tego samego Shocked
proszę o podanie cenowo jak naprawdę to wszystko u nich wychodzi no i jak Państwo oceniacie tą firmę?
Czy wszyscy w tym bloku mają również problem z mobilnym internetem Play , zasięg mam tylko na balkonie Evil or Very Mad zimą sobie tego nie wyobrażam
keczap 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Lip 07, 2011 22:30
Posty: 90
Skąd: Koczały:)

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 19:58    Temat postu: Re: Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

czesc.mamy od tygodnia ECHOSTARA. narazie nie narzekamy.
Wzielismy umowe na 1 rok internet 10mb za 57zl + 9zl pakiet ograniczony kablowki(wowczas aktywwacja wszystkiego to 50zl, a bez kablowki to 150 , wiec warto cos miec.
A co do zasiegu playa mozna go sprawdzic na stronie PlayaSmile
pozdrawiam
p_o_u_p 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Maj 13, 2011 21:47
Posty: 328
Skąd: 19

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 21:50    Temat postu: Re: Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

No ja na chwile obecną ma i-plusa tez słabo tu z zasięgiem na wichrowych transfer miałem do 5 mega tutaj maks 2 mega Sad

Co do oferty Echostara uważam ja za drogą i raczej zdecyduje się na N i jakiś operator GSM

Co do zasięgu PLAY to można ewentualnie dołożyć antenkę do modemu i modem podpiąć pod ruter ale jak z transferem tego nie powiem.

No i niestety puki co zarazie Echostar to jedyny operator kablowy na osiedlu. Jak porównuje ich cennik do np inea to mi się prawie płakać chce...
Jola_Marcin 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Sty 19, 2011 15:30
Posty: 178
Skąd: Poznań - Karpia

PostWysłany: Śro Wrz 07, 2011 11:20    Temat postu: Re: Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

Nie analizowałem dokładnie, ale 50 parę złoty za 10mb w Echostarze to nie jest chyba aż tak źle, ich internet nawet sprawnie i stabilnie działa (zdziwiłem się).
Echostar miał "lepszą" ofertę na początku gdy powstał I etap - tam do dziś ludzie mają umowy typu 2mb za 69zł plus drugie tyle za telewizje, i muszą czekać do końca umowy.

Alternatywą dla Echostara obecnie jest:

nowość Polsatu - internet LTE (testowałem to na karpia - działało) prędkości są ogromne dochodzą do 100mb !!! czasami tylko zrywało połączenia, możliwe że to już poprawili, wtedy to była faza testowa.
niestety są niskie limity danych na ściąganie, nocą jednak chyba można sciągać do oporu (działa tylko w systemie Windows).

Co do telewizji to można z niej korzystać za darmo i to w cyfrowej jakości przy pomocy nowszych telewizorów z tunerami DVB-T (mpeg4) lub kupując do laptopa odpowiedni tuner na USB (ok 100zł) jednak jest tam dosyć mało kanałów, na szczęście ciągle się to rozwija.

jeśli ktoś chce więcej to jedynie jakiś talerz
agata85 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Wrz 06, 2011 16:03
Posty: 11
Skąd: Poznan

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 21:15    Temat postu: Re: Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

Dziękuję za informację , jednym słowem jak na takie osiedle bardzo marnie wygląda ta oferta Echostar Zalamany
nie pozostaje nic innego jak czekanie na lepsze , może jakiejś konkurencji uda tu się wejść
Tusku8000 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Wto Lis 02, 2010 15:18
Posty: 91
Skąd: Konin/Poznań

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 13:34    Temat postu: Re: Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

Zawierałem umowę w maju.
Płacę 58,22 za internet 25mb.
TV kosztuje mnie 85 zł przez pierwsze 12 miesięcy, później około 20 zł więcej. mam dokupiony Pakiet HD (czyli podróże i nauka hd, sport hd, muzyka hd i pakiet kobieta i styl - mogłem lekko poprzekręcać nazwy).

Oceniam, że cena nie jest taka zła. Zwłaszcza jeżeli chodzi o internet. 50mb było droższe około 8 zł, 100 mb kolejne 8 zł.

Co jakości, to póki co jestem bardzo zadowolony.
Durden 
   

Forumowicz


Wiek: 113
Dołączył: Nie Paź 17, 2010 9:31
Posty: 194
Skąd: że znowu?

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 14:52    Temat postu: Re: Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

Tusku8000 napisał:
Zawierałem umowę w maju.



Załatwiłeś wszystko w jeden dzień?
szymek67 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Wto Wrz 13, 2011 13:07
Posty: 53
Skąd: PZN

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 15:06    Temat postu: Re: Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

Durden napisał:
Tusku8000 napisał:
Zawierałem umowę w maju.



Załatwiłeś wszystko w jeden dzień?


Jezeli pytasz o Echostar to idziesz do biura wybierasz pakiety, umawiasz sie na podlaczenie - przy odrobinie szczescia masz internet i TV nastepnego dnia.
Sama instalacja trwa 20 min.
Durden 
   

Forumowicz


Wiek: 113
Dołączył: Nie Paź 17, 2010 9:31
Posty: 194
Skąd: że znowu?

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 15:07    Temat postu: Re: Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

ok, dzięki Very Happy
gal2008 
   

Stały bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Śro Paź 06, 2010 10:23
Posty: 67
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 18:04    Temat postu: Re: Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

Dodam tylko że telefonia IP z Echostaru niestety nie działa rewelacyjnie. Odniosłem wrażenie że mają problemy z wydajnością i w godzinach szczytu bramka jest przeciążona, co skutkuje głuchym telefonem. Serwisanci pomogli dwa razy także większych zastrzeżeń mieć nie można.
Tusku8000 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Wto Lis 02, 2010 15:18
Posty: 91
Skąd: Konin/Poznań

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2011 21:51    Temat postu: Re: Internet i telewizja kablowa na Karpia 17, 17A

szymek67 napisał:
Durden napisał:
Tusku8000 napisał:
Zawierałem umowę w maju.



Załatwiłeś wszystko w jeden dzień?


Jezeli pytasz o Echostar to idziesz do biura wybierasz pakiety, umawiasz sie na podlaczenie - przy odrobinie szczescia masz internet i TV nastepnego dnia.
Sama instalacja trwa 20 min.



ja załatwiłem wszystko przez telefon. umowę przywiózł monter. trwało to z założeniem internetu max godzinkę. wszystko wytłumaczył, podłączył i nawet gratis dostałem rozdzielacze sygnału. jeżeli akceptujecie cenę to zdecydowanie polecam.
ruda_RaV_79 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Nie Sie 12, 2012 16:50
Posty: 69
Skąd: Poznań, Karpia

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 21:05    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

Czy ma ktoś może jakieś aktualne info na ten temat???? Co polecacie???
pzdr
musashimaru 
   

Stały bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Śro Cze 01, 2011 11:14
Posty: 88
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 23:25    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

Ja z echostara nie jestem zadowolony, chodzi o tv. Często wyłączają sie różne kanały (pojawia sie info "brak uprawniń" lub są bez dźwięku. Do tego jakidzie burza albo nawet tylko ulewa, to programy tez szwankują. Internet może być.
ruda_RaV_79 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Nie Sie 12, 2012 16:50
Posty: 69
Skąd: Poznań, Karpia

PostWysłany: Wto Sie 14, 2012 15:03    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

No właśnie jakieś trzy lata temu mieliśmy echostar i to była POMYŁKA na maxa!!! Dlatego też nie chce się pakować w kolejną, ale dzięki za info Very Happy
Tota333 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Nie Cze 10, 2012 9:10
Posty: 261
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sie 14, 2012 15:54    Temat postu: Re: internet i kablówka Karpia

..kurcze, to aż taki kiepski jest ten Echostar..może się coś zmieniło przez te 3 lata Confused ?My obecnie mamy Cyfrowy Polsat i planowaliśmy po wprowadzeniu zrezygnować i się przyłączyć do sieci Tv kablowa+net, ale teraz już zwątpiłam. Chodzi o względy estetyczno-praktyczne. To co proponujecie w takim razie, bo z tego co zauważyłam na 19-stkach, nie ma zbyt wielu anten Niepewny ..więc z czego korzystacie? Coś gdzieś kiedyś pisało, że jakaś ''zwykła'' antena ma być do przyłączenia, ale chyba nie ma i nie będzie..co zatem robić?? Zdziwiony
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama