portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Karpia - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Karpia - sprawy osiedlowe » Forum » Przedszkole i żłobek na osiedlu
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Przedszkole i żłobek na osiedlu

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Tota333 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Nie Cze 10, 2012 9:10
Posty: 261
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 31, 2017 16:59    Temat postu: Przedszkole i żłobek na osiedlu

Na osiedlu powstaje przedszkole i żłobek, także bardzo fajnie, że coś nowego i potrzebnego pojawi się w okolicy Smile .
Alfa49 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Wrz 13, 2012 22:06
Posty: 72
Skąd: Poznań-Karpia

PostWysłany: Śro Lut 01, 2017 19:03    Temat postu: Re: Przedszkole i żłobek na osiedlu

A gdzie? w 17b?
jilian 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Lut 21, 2012 14:24
Posty: 51
Skąd: mazury

PostWysłany: Czw Lut 02, 2017 7:58    Temat postu: Re: Przedszkole i żłobek na osiedlu

tak w 17 b i do tego ten "obszar zielony zagospodaruja jako plac zabaw dzieciom
: )
Tota333 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Nie Cze 10, 2012 9:10
Posty: 261
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 06, 2017 13:23    Temat postu: Re: Przedszkole i żłobek na osiedlu

No jestem ciekawa czy tak rzeczywiście będzie, bo takie kity Gant wciskał, że ten teren należy do przedszkola, jednak jest to zielony teren należący do miasta- tzw. zielone płuca, których nie można zlikwidować. Ciekawa jestem zatem czy miasto udostępniło ten teren czy jak? Ktoś zna więcej szczegółów bezpośrednio od Właściciela? Jak się przedstawia ich oferta finansowo i programowo?
miramar 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Gru 02, 2009 11:15
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 13, 2017 12:25    Temat postu: Re: Przedszkole i żłobek na osiedlu

Teren zielony naprzeciwko bloków !7A, 19A należy do Echo Investment i będzie wkrótce zabudowany wysokimi budynkami na które miast udzieliło zgody. Będzie większy ruch, smród, smog i korki. Można jeszcze - jako właściciele mieszkań, zgłosić sprzeciw, rewizję tej decyzji. Może nasza Administracja lub/i my właściciele i mieszkańcy os.Karpia zrobimy coś w tym kierunku? O możliwości protestu do decyzji zezwalającej na budowę wielkopiętrowych bloków informowała Rada Osiedla Naramowice, jednak oni sami nie mogą interweniować - a my TAK. Możeby poruszyć ten temat na zbliżającym się Zebraniu??
Możemy opóźnić zabudowę ostatnich zielonych terenów w naszym bezpośrednim sąsiedztwie - zróbmy to!!!
kamillla 
   

Początkujacy


Dołączył: Pon Maj 30, 2011 15:04
Posty: 9
Skąd: poznań

PostWysłany: Wto Lut 14, 2017 8:31    Temat postu: Re: Przedszkole i żłobek na osiedlu

Powyżej jest zapytanie o inny teren zieleni... Poza tym nie rozumiem twojego nastawienia, wiadome było od początku (zapisy w mpzp), że tam zostaną wybudowane kolejne osiedla mieszkaniowe
Tota333 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Nie Cze 10, 2012 9:10
Posty: 261
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lut 14, 2017 12:10    Temat postu: Re: Przedszkole i żłobek na osiedlu

Dokłanie, moje pytanie dotyczy terenu między pocztą a przedszkolem. Jeśli chodzi o działki przy Sielawy to tak jak jest napisane powyżej-wiadome jest od dawna,że te tereny są własnością Echo Inwestment i będą zabudowane dalej aż do torów kolejowych. Także myślę, że sprawa jest już przesądzona, ale tak jak ktoś napisał, nie jest to jakimś zaskoczeniem, bo tereny te od lat mają przeznaczenie na osiedla mieszkaniowe.
jilian 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Lut 21, 2012 14:24
Posty: 51
Skąd: mazury

PostWysłany: Wto Lut 14, 2017 12:32    Temat postu: Re: Przedszkole i żłobek na osiedlu

teren zielony miedzy blokiem 17b a poczta bedzie placem zabaw dla dzieci zostanie wyrownany i odpowiednio zagospodarowany pod przedszkole
Pani wlascicielka przedszkola mi tak powiedziala
Alfa49 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Wrz 13, 2012 22:06
Posty: 72
Skąd: Poznań-Karpia

PostWysłany: Wto Lut 14, 2017 19:51    Temat postu: Re: Przedszkole i żłobek na osiedlu

Jest jakaś strona internetowa przedszkola? Jakieś zapisy już trwają?
miramar 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Gru 02, 2009 11:15
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lut 15, 2017 9:53    Temat postu: Re: Przedszkole i żłobek na osiedlu

Owszem wiadomo było że Echo zabuduje ten teren, ale do wysokości jak stojące już bloki przy Rubieży. Nowe budynki mają być wyższe, wbrew wcześniejszym ustaleniom z miastem. Ten 'szczegół' akurat się zmienił, a moim zdaniem nie powinien, dopóki nie poprawi się komunikacja w naszej okolicy.
Tota333 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Nie Cze 10, 2012 9:10
Posty: 261
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 09, 2017 14:12    Temat postu: Re: Przedszkole i żłobek na osiedlu

Chyba jednak miejskie plany zagospodarowania mają się nijak do rzeczywistości. Nieźle splądrowali teren zieleni koło przedszkola...
martaimichal 
   

Nowy na forum


Wiek: 33
Dołączył: Czw Gru 29, 2011 8:16
Posty: 4
Skąd: Karpia 19a

PostWysłany: Pią Mar 10, 2017 10:43    Temat postu: Re: Przedszkole i żłobek na osiedlu

To jest skandal... "zielone płuca miasta" zostały do cna wycięte...
Prawo, prawem, ale chyba ktoś powinien nas poinformować.
Właśnie wartość mojego mieszkania poleciała na łeb na szyję...

A jeszcze w zeszły weekend cieszyłam się jaka to cisza i spokój za oknem...
szymek67 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Wto Wrz 13, 2011 13:07
Posty: 53
Skąd: PZN

PostWysłany: Pią Mar 10, 2017 13:03    Temat postu: Re: Przedszkole i żłobek na osiedlu

Chyba, ze sprzedajac mieszkanie trafisz na klienta, ktory ceni sobie bliskosc przedszkola Smile
Ja trzymam sie takiej mysli, ze faktycznei sa tez ludzie, ktorym na reke jest to ze zaprowadzenie dzieci do tego przybytku zajmie im 2 min!
Co do drzew, mam nadzieje, ze zostawia chociaz te od ulicy :/
Emku_M 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Śro Wrz 14, 2011 8:26
Posty: 317
Skąd: Poznania

PostWysłany: Wto Mar 14, 2017 12:51    Temat postu: Re: Przedszkole i żłobek na osiedlu

ceny w tej placówce są dość wysokie i nie sądzę, że każdego będzie stać.
Tota333 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Nie Cze 10, 2012 9:10
Posty: 261
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Mar 14, 2017 21:17    Temat postu: Re: Przedszkole i żłobek na osiedlu

Mogę prosić o kosztorys, bo wysłałam do nich zapytanie, ale niestety nie udzielono mi odpowiedzi Sad
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama