portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Karpia - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Karpia - sprawy osiedlowe » Forum » O co chodzi z antena GSM?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

O co chodzi z antena GSM?

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 9:22    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

toomek82 napisał:
SBelter napisał:
Jedyne co mogę w tej kwestii dodać to, że wolałbym, żeby ta antena stanęła u nas a nie na sąsiednim budynku. Nie chodzi o kwestię finansową, ale właśnie o promieniowanie. O ile nie ma jednoznacznych badać o braku szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego to jednoznacznie można stwierdzić, że "najciemniej pod latarnią".


No super. To teraz pozostaje tylko zadać pytanie, jaką wysoką łapówkę otrzymał lub otrzyma zarząd Karpia 17 za przepchnięcie tego masztu? Ta sprawa ewidentnie śmierdzi, bo korzyści finansowe dla wspólnoty rzędu 1000 zł miesięcznie są żadne. Ciężko więc to uznać za działanie dla czyjegokolwiek dobra.


Człowieku czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Najpierw się zastanów potem napisz bo to co piszesz łapie się pod paragraf.
jagoodka 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sty 30, 2010 22:14
Posty: 395
Skąd: poznań

PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 14:37    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

Emku_M napisał:
Zarządowi zależy na antenie? A niby na jakiej podstawie takie wnioski Pani wyciągnęła? My dbamy o interes mieszkańców naszej wspólnoty. Jeśli chce Pani się wypowiedzieć w temacie, dotyczy to wszystkich malkontentów i entuzjastów, zapraszamy na zebranie tam będzie można wziąć udział w dyskusji i przedstawić swoje racje.

Tak się składa że reprezentuję Zarząd Wspólnoty. Większość mieszkańcdów Karpia 17 i 17A wie o tym, że jagoodka (zakładała to konto żona) to Krzysztof.
Jako członek Zarządu nie jestem ani za, ani przeciw antenie. Nie wypowiadam się na tematy techniczne, ponieważ się na tym nie znam. Naszym obowiązkiem jako Zarządu jest wynegocjować umowę najkorzystniejszą dla Wspólnoty w zgodzie z prawem i normami obowiązującymi w Polsce. Skoro wpłynęło zapytanie i konkretna oferta dla Wspólnoty, Zarząd podjął rozmowy.

Emku_M napisał:
nie chciałabym mieć nad głową anteny i współczuję mieszkańcom bloku, na którym ona stanie.

Tak się akurat składa że montaż anteny, jeżeli dojdzie do przyjęcia uchwały, odbędzie się na bloku w którym mieszkam.

Emku_M napisał:
Nie wierzę badaniom robionym na zlecenie operatorów a i wartość mieszkań na pewno spadnie.

Tego nie wiem.

Emku_M napisał:
mam po prostu wrażenie, że np, Panu bardzo zależy na tej antenie gdyż argumentuje Pan każdy sprzeciw mieszkańców. Czytając posty odniosłam wrażenie jakby to Pan chciał stawiać tę antenę

Kolega jest odpowiedzialny w Zarządzie za korespondencje z mieszkańcami na forum, a że ma wykształcenie politechniczne (nie jest to Pan od budowy mostów czy dróg) no to się udziela się na forum.

Emku_M napisał:
czy naprawdę za te parę groszy warto wchodzić w takie biznesy ?

Jak napisałem wyżej dla mnie kowta 1500 zł miesięcznie nie jest oszałamiająca, ale innej nie dało się wynegocjować. Oczywiście mogliśmy postawić kwotę zaporową lub od razu odrzucić oferte. Już widzę co by się zaczęło działać w naszym małym piekiełku. Dla zasady część mieszkańców zaczęłaby krzyczeć, że działamy na szkodę Wspólnoty. Jako Zarząd nie mamy ochoty na takie akcje i dlatego niech większość zdecyduje.
Jeszcze raz zachęcam do udziału w zebraniu.

Pozdrawiam.
Krzysztof
Tota333 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Nie Cze 10, 2012 9:10
Posty: 261
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 25, 2015 0:45    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

Ja akurat mieszkam w 19A i szczerze mówiąc liczę na to, że Wasza Wspólnota się na to nie zgodzi. A jeśli dalej wgłąb ul.Karpia (tak jak sugerujecie) Wspólnota 19/19A dostałaby taką ofertę, będę MOCNO PRZECIWNA. Rozumiem, że Państwo jako Zarząd musicie taką ofertę przedstawić mieszkańcom, ale niestety dla mnie też- tak jak dla niektórych postronnych osób na 1 rzut oka wygląda to tak, jakby komuś rzeczywiście zależało, aby udało się tą umowę z operatorem podpisać. Nie oczerniam i nie mówię, że tak rzeczywiście jest, ale mam takie odczucie po prostu.
Podsumowując, ja jestem i będę przeciwna, bo chociaż „niby” nie ma dowodów, że takie promieniowanie szkodzi zdrowiu i jest powszechne w otoczeniu, to mimo wszystko IM MNIEJ takiej sztuczności, tym lepiej. Ogólnie trochę jest to jak dla mnie dziwne, że wystarczy podpisać umowę z 1 blokiem, a wszyscy w koło muszą się podporządkować- gdzie jakieś konsultacje społeczne czy coś?
To tak jakby Wspólnota 19/19A udostępniła swój dach na np. jakąś spalarnię, czy inne świństwo, które oczywiście miałoby wszystkie zabezpieczenia na papierze, ale i tak przecież uderzałoby we wszystkie sąsiadujące bloki. Swoją drogą naprawdę taka kwota jest dla takiego operatora mega śmieszna- w końcu celebrytom w reklamach nie mało płacą.
Ludzie nie budujmy sobie wokół „BOMBY NUKLEARNEJ” pod nosem, bo najpierw jakiś mały słupek, a za parę lat jak wieża RTV to może wyglądać. Oni są cwani i sobie w umowie wpiszą coś w stylu, że wynajmujący- wspólnota zgadza się w przyszłości na modernizację, albo rozbudowę bez zmiany warunków umowy i co- odwrotu nie będzie.

Pomyślcie też tak logicznie- ile by musiał taki operator zapłacić za kawałek działeczki na własność w takiej lokalizacji i budowę słupa itd. Ile czasu- wysiłku, formalności, pozwoleń- badań oddziaływania na środowisko, zmiany planów zagospodarowania terenu itp. żeby ostatecznie móc projekt wdrożyć w życie? Dużo więcej wysiłku. Także oni mają pieniądze, tylko mają też zapewne duże umiejętności negocjacyjne.
Jedna osoba- wiadomo, że to jest nic, ale im więcej ludzi będzie przeciwnych, tym uważam, że lepiej dla nas wszystkich. I mówienie, że mikrofalówka, telefon czy inne urządzenia elektromagnetyczne też nie są zdrowe- nie ma znaczenia, bo to wiemy, tylko po co dokładać sobie pod nosem coś jeszcze- co jest zbędne i możemy się bez tego obyć.
A operator niech sobie radzi, bo to nie on tu mieszka.

W internecie zresztą jest sporo ciekawych informacji dotyczących tematu, bardzo dużo jest protestów w innych miastach, także nie tylko my możemy mieć obawy, że coś z tym jest nie tak.
Przecież najbezpieczniej byłoby budować takie maszty gdzieś w strefach przemysłowych, albo na parkingach marketów, a nie w najbliższym otoczeniu ludzi. No, ale co będzie to będzie- zobaczymy Confused .
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Śro Mar 25, 2015 6:59    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

Tota333 napisał:
Ogólnie trochę jest to jak dla mnie dziwne, że wystarczy podpisać umowę z 1 blokiem, a wszyscy w koło muszą się podporządkować- gdzie jakieś konsultacje społeczne czy coś?
To tak jakby Wspólnota 19/19A udostępniła swój dach na np. jakąś spalarnię, czy inne świństwo, które oczywiście miałoby wszystkie zabezpieczenia na papierze, ale i tak przecież uderzałoby we wszystkie sąsiadujące bloki.


Niestety prawo właśnie tak wygląda. Jeśli ktoś chce postawić antenę, i dogada się z właścicielem nieruchomości, to wystarczy, że uzyska zgodę odpowiedniego urzędu. Oczywiście by uzyskać zgodę muszą wystąpić do certyfikowanych firm które zbadają czy wszystko jest zgodnie z przepisami/normami. Po uzyskani zgody osoby zainteresowane są informowane o planach powstania takiej instalacji by miały czas na złożenie protestu. W praktyce jeśli operator dochował wszelkich formalności to inwestycja jest realizowana. Nie ma żadnych konsultacji społecznych bo: to nie jest inwestycja z pieniędzy publicznych, odbywa się na prywatnym gruncie, nie jest to "coś" użytku publicznego. Co się tyczy przedstawionego przykładu spalarni podejrzewam, że sprawa wygląda analogicznie z tym, że trzeba zrobić większą papierologię i możliwe, że musi być zmieniony plan zagospodarowania. Podam Państwu inny przykład, jeśli na działce za 19 ktoś chciałby pobudować krematorium, również ma spory wpływ na sąsiednie nieruchomości, to również wystarczy, że zadba o odpowiednie zgody i pozwolenia.

Tota333 napisał:
Swoją drogą naprawdę taka kwota jest dla takiego operatora mega śmieszna- w końcu celebrytom w reklamach nie mało płacą.

Oni twierdzą, że takie są ceny rynkowe, dla nas również wydaje się to śmiesznie mało a dla nich bardzo dużo Razz

Tota333 napisał:
Ludzie nie budujmy sobie wokół „BOMBY NUKLEARNEJ” pod nosem, bo najpierw jakiś mały słupek, a za parę lat jak wieża RTV to może wyglądać. Oni są cwani i sobie w umowie wpiszą coś w stylu, że wynajmujący- wspólnota zgadza się w przyszłości na modernizację, albo rozbudowę bez zmiany warunków umowy i co- odwrotu nie będzie.

Tutaj akurat udało nam się zabezpieczyć przed taką ewentualnością i wprowadziliśmy zapis o maksymalnej wysokości całej instalacji. I tak zapis o modernizacji się pojawił Wink

Tota333 napisał:
(...)Także oni mają pieniądze, tylko mają też zapewne duże umiejętności negocjacyjne.

Negocjacje trwają już ponad pół roku i na chwilę w której to piszę nadal trwają Smile

Tota333 napisał:
(...)tylko po co dokładać sobie pod nosem coś jeszcze- co jest zbędne i możemy się bez tego obyć.

Akurat tutaj się nie mogę zgodzić. Operatorzy cały czas dążą do polepszenia jakości świadczonych usług (lepsza jakość połączenia, szybszy internet). Czy pamiętacie Państwo jak wyglądała sytuacja parę lat temu 31 grudnia o 00:00? Nigdzie się nie można było dodzwonić a teraz problem "magicznie" zniknął. Sytuacja się poprawiła dzięki "modernizacji i rozbudowie" sieci. Oczywiście możemy się bez tego obyć (tym bardziej osoby nie korzystające z p4), ale kosztem jest gorsza jakość sygnału co prowadzi do tego, że telefony komórkowe będą musiały pracować na większej mocy nadawczej (działa to automatycznie w zależności od jakości sygnału).

Tota333 napisał:
(...)Przecież najbezpieczniej byłoby budować takie maszty gdzieś w strefach przemysłowych, albo na parkingach marketów, a nie w najbliższym otoczeniu ludzi.

Tutaj rzeczywistość nie jest tak różowa. Teoretyczny zasięg jednego BTS (badania laboratoryjne) to 20km. Oczywiście by osiągnąć taki zasięg BTS musi pracować na pełnej mocy. W praktyce BTS'y nie pracują z maksymalną mocą nadawczą. Sieć komórkowa powinna mieć infrastrukturę zbudowaną na kształt plastra miodu. Z tego też powodu anteny powinny być ustawiane w konkretnych lokalizacjach. Druga sprawa to przepisy. Została w nich przewidziana minimalna odległość w jakiej mogą znajdować się zabudowa w których mieszkają ludzie (podobno przepisy te mają zostać zaostrzone). Dotyczy to tylko zabudowań znajdujących się w stożku w jakim nadawany jest sygnał (antena nie nadaje sygnału całą powierzchnią 360 stopni w płaszczyźnie poziomej/pionowej). W związku z powyższym operatorzy stosują bardzo wąskie "kliny" by uzyskać odpowiednie pokrycie.
bobikson 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lut 27, 2012 17:39
Posty: 31
Skąd: Poznań miasto doznań

PostWysłany: Śro Mar 25, 2015 14:57    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

Chyba ta kwestie należy omówić z 19 19a i 17b ? Jak sam Pan napisał nie chce widzieć tej anteny, ja jako mieszkaniec 19 tez nie chce jej wiedzieć z okna. Wątpię aby wspólnota mieszkaniowa 19 19 a wyraziła zgodę na zamieszczenie takiej anteny. ..
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Śro Mar 25, 2015 17:53    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

bobikson napisał:
Chyba ta kwestie należy omówić z 19 19a i 17b ? Jak sam Pan napisał nie chce widzieć tej anteny, ja jako mieszkaniec 19 tez nie chce jej wiedzieć z okna. Wątpię aby wspólnota mieszkaniowa 19 19 a wyraziła zgodę na zamieszczenie takiej anteny. ..


Szczerze liczyłem, że zarząd 19'stki się do nas odezwie. My decyzje o antenie podejmiemy jutro na zebranie.
jagoodka 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sty 30, 2010 22:14
Posty: 395
Skąd: poznań

PostWysłany: Śro Mar 25, 2015 18:41    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

toomek82 napisał:
To teraz pozostaje tylko zadać pytanie, jaką wysoką łapówkę otrzymał lub otrzyma zarząd Karpia 17 za przepchnięcie tego masztu?


Witam,

Jeżeli do jutra godz. 17:00, nie odwoła Pan/i tego co napisał/a na forum powyżej i nie przeprosi Zarządu Wspólnoty Karpia 17 i 17A informuje, że zostanie wniesiony do sądu przeciwko Panu/i akt oskarżenia o zniesławienie. (art. 212 k.k.)

Ponieważ dopuścił się Pan/i publicznego pomówienia innej osoby, grupy osób o postępowanie lub przymioty, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej albo narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, a jest to przestępstwo wymienione w art. 212 Kodeksu karnego, nie będę miał najmniejszych oporów, aby wnieść akt oskarżenia do sądu przeciwko sprawcy, nawet jeżeli jest to mój sąsiad. Nadmienię, za powyższe przestępstwo grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności, kara pozbawienia wolności, a oprócz tego, będę domagał się nawiązki na jakiś społeczny cel.
Dodatkowo dochodzą dla sprawcy koszty procesu.

Wszystkich, którzy myślą że są anonimowi w internecie, informuje że są w błędzie. Przy wniesieniu oskarżenia, sąd nakaże administratorowi strony, operatorowi czy dostawcy internetu ujawnić i zabezpieczyć wszystkie dane niezbędne w postępowaniu dowodowym i procesowym.

Z poważaniem

Krzysztof Wojciechowski

_________________
Krzysztof
karpia19 
   

Stały bywalec


Wiek: 111
Dołączył: Sob Mar 24, 2012 1:22
Posty: 82
Skąd: karpia19

PostWysłany: Śro Mar 25, 2015 20:20    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

SBelter napisał:
Szczerze liczyłem, że zarząd 19'stki się do nas odezwie. My decyzje o antenie podejmiemy jutro na zebranie.


Trochę mnie ten zapis dziwi. Rozmawiałem z Krzysztofem na ten temat i wyraziliśmy swoją dezaprobatę dla pomysłu.
Mam nadzieje że temat anteny na dachach naszych nieruchomości uda nam się odsunąć na bezpieczną odległość.
Mam nadzieje że żadna wspólnota w pobliżu nie wyrazi zgody na montaż nadajnika.
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Śro Mar 25, 2015 21:07    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

karpia19 napisał:
SBelter napisał:
Szczerze liczyłem, że zarząd 19'stki się do nas odezwie. My decyzje o antenie podejmiemy jutro na zebranie.


Trochę mnie ten zapis dziwi. Rozmawiałem z Krzysztofem na ten temat i wyraziliśmy swoją dezaprobatę dla pomysłu.
Mam nadzieje że temat anteny na dachach naszych nieruchomości uda nam się odsunąć na bezpieczną odległość.
Mam nadzieje że żadna wspólnota w pobliżu nie wyrazi zgody na montaż nadajnika.


Gwoli sprostowania, chodziło mi o jakieś dłuższe, oficjalne spotkanie merytoryczne celem ustalenia wspólnego stanowiska. Wyraziłem się nie precyzyjnie, jeśli kogoś uraziłem, przepraszam nie taki miałem cel.
toomek82 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Wrz 12, 2012 19:16
Posty: 84
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 9:33    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

jagoodka napisał:
toomek82 napisał:
To teraz pozostaje tylko zadać pytanie, jaką wysoką łapówkę otrzymał lub otrzyma zarząd Karpia 17 za przepchnięcie tego masztu?


Witam,

Jeżeli do jutra godz. 17:00, nie odwoła Pan/i tego co napisał/a na forum powyżej i nie przeprosi Zarządu Wspólnoty Karpia 17 i 17A informuje, że zostanie wniesiony do sądu przeciwko Panu/i akt oskarżenia o zniesławienie. (art. 212 k.k.)

Ponieważ dopuścił się Pan/i publicznego pomówienia innej osoby, grupy osób o postępowanie lub przymioty, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej albo narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, a jest to przestępstwo wymienione w art. 212 Kodeksu karnego, nie będę miał najmniejszych oporów, aby wnieść akt oskarżenia do sądu przeciwko sprawcy, nawet jeżeli jest to mój sąsiad. Nadmienię, za powyższe przestępstwo grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności, kara pozbawienia wolności, a oprócz tego, będę domagał się nawiązki na jakiś społeczny cel.
Dodatkowo dochodzą dla sprawcy koszty procesu.

Wszystkich, którzy myślą że są anonimowi w internecie, informuje że są w błędzie. Przy wniesieniu oskarżenia, sąd nakaże administratorowi strony, operatorowi czy dostawcy internetu ujawnić i zabezpieczyć wszystkie dane niezbędne w postępowaniu dowodowym i procesowym.

Z poważaniem

Krzysztof Wojciechowski


Ja zadałem jedynie proste pytanie oczekując jasnej odpowiedzi. Proszę zatem zachować się w sposób dojrzały i jasno odpowiedzieć na to pytanie, bo to forum ma służyć otwartej dyskusji.

P.S. Dla formalności zwracam uwagę, że jest to PYTANIE, a nie TWIERDZENIE.
jagoodka 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sty 30, 2010 22:14
Posty: 395
Skąd: poznań

PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 9:57    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

toomek82 napisał:
jagoodka napisał:
toomek82 napisał:
To teraz pozostaje tylko zadać pytanie, jaką wysoką łapówkę otrzymał lub otrzyma zarząd Karpia 17 za przepchnięcie tego masztu?


Witam,

Jeżeli do jutra godz. 17:00, nie odwoła Pan/i tego co napisał/a na forum powyżej i nie przeprosi Zarządu Wspólnoty Karpia 17 i 17A informuje, że zostanie wniesiony do sądu przeciwko Panu/i akt oskarżenia o zniesławienie. (art. 212 k.k.)

Ponieważ dopuścił się Pan/i publicznego pomówienia innej osoby, grupy osób o postępowanie lub przymioty, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej albo narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, a jest to przestępstwo wymienione w art. 212 Kodeksu karnego, nie będę miał najmniejszych oporów, aby wnieść akt oskarżenia do sądu przeciwko sprawcy, nawet jeżeli jest to mój sąsiad. Nadmienię, za powyższe przestępstwo grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności, kara pozbawienia wolności, a oprócz tego, będę domagał się nawiązki na jakiś społeczny cel.
Dodatkowo dochodzą dla sprawcy koszty procesu.

Wszystkich, którzy myślą że są anonimowi w internecie, informuje że są w błędzie. Przy wniesieniu oskarżenia, sąd nakaże administratorowi strony, operatorowi czy dostawcy internetu ujawnić i zabezpieczyć wszystkie dane niezbędne w postępowaniu dowodowym i procesowym.

Z poważaniem

Krzysztof Wojciechowski


Ja zadałem jedynie proste pytanie oczekując jasnej odpowiedzi. Proszę zatem zachować się w sposób dojrzały i jasno odpowiedzieć na to pytanie, bo to forum ma służyć otwartej dyskusji.

P.S. Dla formalności zwracam uwagę, że jest to PYTANIE, a nie TWIERDZENIE.



No to w takim razie spotykamy się w sądzie.

Nie ma znaczenia czy to jest pytanie czy twierdzenie.

Każdy kto ma uzasadnione podejrzenie o przyjmowaniu korzyści w związku z pełniną przez kodgoś funkcją powinien złożyć zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestęstwa.

Pozdrawiam.

Krzysztof

_________________
Krzysztof
toomek82 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Wrz 12, 2012 19:16
Posty: 84
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 10:41    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

Wręcz przeciwnie. Pytać można każdego i o wszystko, co jest związane z daną sprawą, w tym o potencjalny konflikt interesów w przypadku rozmowy z np. dostawcą.
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 10:43    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

toomek82 napisał:
(...)

Ja zadałem jedynie proste pytanie oczekując jasnej odpowiedzi. Proszę zatem zachować się w sposób dojrzały i jasno odpowiedzieć na to pytanie, bo to forum ma służyć otwartej dyskusji.

P.S. Dla formalności zwracam uwagę, że jest to PYTANIE, a nie TWIERDZENIE.


Zadał Pan pytanie, które sugeruje, że zarząd przyjął/przyjmie korzyść majątkową. Zapytał Pan tylko o wysokość tej korzyści a nie sam fakt wystąpienia czynu. Z Pana wypowiedzi można jasno wywnioskować, że jest Pan o tym fakcie przekonany.
Odpowiadając na postawione pytanie: Nie mamy zamiaru odpowiadać na insynuacje i oszczerstwa.
Jak Pan sam zauważył forum ma służyć dyskusji a nie rzucaniu bezpodstawnych oszczerstw i sianiu fermentu. To Pan zachowuje się w tym towarzystwie w sposób niedojrzały i nie potrafi się przyznać, że chlapnął coś bez zastanowienia się nad konsekwencjami. Jeśli jest tak jak Pan twierdzi, że chciał rozwiać swoje wątpliwości to wystarczyło dobrać inne słowa. Nim kolega ostrzegł Pana przed ewentualnymi konsekwencjami odpisałem Panu dając "delikatnie" do zrozumienia, że napisał Pan nieprzemyślaną wypowiedź. Nie zareagował Pan na moją odpowiedź w żaden sposób co sugeruje, że był Pan świadomy tego co pisze, łącznie ze wszystkimi konsekwencjami. Reasumując, sugeruję zachować się jak osoba odpowiedzialna i dokonać sprostowania swojej wypowiedzi, w przeciwnym razie będziemy zmuszeni postąpić tak jak napisał to mój przedmówca.

toomek82 napisał:
Wręcz przeciwnie. Pytać można każdego i o wszystko, co jest związane z daną sprawą, w tym o potencjalny konflikt interesów w przypadku rozmowy z np. dostawcą.


Owszem można pytać o wszystko pod warunkiem, że nie sugeruje się odpowiedzi. Pan zapytał o jedno i zasugerował drugie.
toomek82 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Wrz 12, 2012 19:16
Posty: 84
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 10:58    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

Myślę, że to trochę za daleko idące wnioski, bo nie każdy ma czas, żeby siedzieć 24h na forum, ale dobrze. Skoro ciśnienie jest już tak wysokie, to zadam to pytanie inaczej i proszę o jasną odpowiedź:

Czy ze strony operatora padła jakakolwiek propozycja lub sugestia osobistej korzyści w zamian za doprowadzenie do podpisana umowy ze Wspólnotą?
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 11:06    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

toomek82 napisał:
Czy ze strony operatora padła jakakolwiek propozycja lub sugestia osobistej korzyści w zamian za doprowadzenie do podpisana umowy ze Wspólnotą?


Nie ze strony operatora nie padła jakakolwiek propozycja lub sugestia jakiejkolwiek korzyści lub gratyfikacji za pozytywne załatwienie sprawy.

toomek82 napisał:
Myślę, że to trochę za daleko idące wnioski, bo nie każdy ma czas, żeby siedzieć 24h na forum, ale dobrze. Skoro ciśnienie jest już tak wysokie, to zadam to pytanie inaczej i proszę o jasną odpowiedź:


Zapewne Pan się ze mną zgodzi sprawa jest drażliwa z tego też powodu przywiązujemy dużą wagę do tego w jaki sposób jest ona komentowana/przedstawiana. Pańska wypowiedź miała dla wielu osób, nie tylko członków zarządu, jednoznaczny przekaz z tego też powodu taka reakcja.
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama