portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Karpia - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Karpia - sprawy osiedlowe » Forum » O co chodzi z antena GSM?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

O co chodzi z antena GSM?

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
p_o_u_p 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Maj 13, 2011 21:47
Posty: 328
Skąd: 19

PostWysłany: Nie Sty 25, 2015 16:18    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

A wiadomo na jakiej częstotliwości ma pracować nadajnik i jakiej klasy mocowej ma być nadajnik ?
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Nie Sty 25, 2015 20:58    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

p_o_u_p napisał:
A wiadomo na jakiej częstotliwości ma pracować nadajnik i jakiej klasy mocowej ma być nadajnik ?


Po szczegółowe dane zapraszam do kontaktu bezpośrednio u zarządu.
Emku_M 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Śro Wrz 14, 2011 8:26
Posty: 317
Skąd: Poznania

PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 20:30    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

a dlaczego Zarzádowi tak zależy na tej antenie ?
bo w sumie nie rozumiem tej agitacji pro antenowej. Ktoś coś z tego ma ?
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 18:18    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

Emku_M napisał:
a dlaczego Zarzádowi tak zależy na tej antenie ?
bo w sumie nie rozumiem tej agitacji pro antenowej. Ktoś coś z tego ma ?


Zarządowi zależy na antenie? A niby na jakiej podstawie takie wnioski Pani wyciągnęła? My dbamy o interes mieszkańców naszej wspólnoty. Jeśli chce Pani się wypowiedzieć w temacie, dotyczy to wszystkich malkontentów i entuzjastów, zapraszamy na zebranie tam będzie można wziąć udział w dyskusji i przedstawić swoje racje.

Co do korzyści, a i oczywiście korzyści będą dla całej wspólnoty Razz

I żeby później nie było, wylewania żali na forum że za plecami decyzja została podjęta, że ktoś inny zadecydował. Dlatego jeszcze raz zachęcam do przyjścia na zebranie i wzięcia udziału w dyskusji.
jkmjkm 
   

Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Sob Cze 23, 2012 18:35
Posty: 44
Skąd: Poznań- Karpia

PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 20:50    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

Krąży plotka o uchwale Zarządu Wspólnoty z Atanera na temat anteny. Mówi ona, że będą pozywać każdego z okolicy kto zamontuje antenę na swojej nieruchomości. Czy nasz Zarząd może to zweryfikować? Mamy kontakt do naszych sąsiadów?
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 23:36    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

jkmjkm napisał:
Krąży plotka o uchwale Zarządu Wspólnoty z Atanera na temat anteny. Mówi ona, że będą pozywać każdego z okolicy kto zamontuje antenę na swojej nieruchomości. Czy nasz Zarząd może to zweryfikować? Mamy kontakt do naszych sąsiadów?


Nic nam nie wiadomo o takiej uchwale, poprosimy administrację o zweryfikowanie. Sprawa jest jasna: operator wynajmuje powierzchnię dachową i to on odpowiada za to co tam się znajduje nie wspólnota. Jeśli chodzi o przepisy sprawa wygląda tak, że przed instalacją anteny operator wykonuje projekt który musi zostać zaakceptowany przez odpowiednie organy państwowe i występuje o pozwolenie na instalację sprzętu. Po uzyskaniu pozwolenia operator informuje "zainteresowanych" o inwestycji.

O ile wiem po uzyskaniu pozwolenia nie ma prawnych możliwości na zablokowanie inwestycji, o ile oczywiście wszystko było zrealizowane zgodnie z prawem. Jedyne co można zrobić to "nacisk społeczny" Razz

Z drugiej strony decyzja czy wpuścić operatora na nasz budynek nie została jeszcze podjęta przez wspólnotę.

No i kolejna sprawa. Na jakiej podstawie ataner miałby wytaczać proces? W uchwale można sobie napisać co się chce, pytanie jest tylko takie: kto będzie to egzekwował i czy to jest egzekwowalne. Może nie każdy wie, ale nim Gant pobudował Karpia 17/17A to na działce gdzie teraz stoi 17A stał sobie piękny maszt Plusa. No i nie zapominajmy o antenach które sobie nadal stoją, i działają w najlepsze, na terenach należących do firm działających na Karpia.
jagoodka 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sty 30, 2010 22:14
Posty: 395
Skąd: poznań

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 11:28    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

Witam.
Aby wiedza była wszechstronna umieszczam skan ulotki którą ktoś przykleja na drzwiach i rzuca do skrzynek pocztowych.
Zachęcam do dyskusji na ten temat na zebraniu.



SKM_C284e15032312300.pdf


Pobierz



_________________
Krzysztof
sir_pawel 
   

Zaglądajacy


Wiek: 45
Dołączył: Wto Mar 15, 2011 10:04
Posty: 10
Skąd: poznania

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 11:56    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

http://faktydlazdrowia.pl/badanie-wykazalo-powiazanie-miedzy-promieniowaniem-z-masztu-telefonii-komorkowej-i-ponad-7000-zgonow-w-wyniku-raka/

http://iddd.de/umtsno/odpsejm/hum1.htm

Drodzy sąsiedzi, CZY naprawdę za marny grosz chcecie ryzykować zdrowie nasze i naszych dzieci? Po co nam ten MASZT?
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 18:30    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

sir_pawel napisał:
http://faktydlazdrowia.pl/badanie-wykazalo-powiazanie-miedzy-promieniowaniem-z-masztu-telefonii-komorkowej-i-ponad-7000-zgonow-w-wyniku-raka/

http://iddd.de/umtsno/odpsejm/hum1.htm

Drodzy sąsiedzi, CZY naprawdę za marny grosz chcecie ryzykować zdrowie nasze i naszych dzieci? Po co nam ten MASZT?


To do dyskusji dorzucę:
http://www.sfora.pl/swiat/Lekarze-sieci-Wi-Fi-moga-wywolywac-raka-a25817

http://www.wprost.pl/ar/306372/Siec-WiFi-powoduje-raka/

Kochani sąsiedzi może powinniśmy zacząć walczyć ze wszystkimi trucicielami a nie tylko z niektórymi a tych którzy nam pasują to przemilczeć? Polska norma pozwala na promieniowanie na poziomie 4W. Jeden router WiFi to max 0.1W. 30 takich sieci i norma prawie osiągnięta.

Z drugiej strony doszły nas głosy, że część Państwa nie chce brać udziału w zebraniu "bo tak będzie lepiej", otóż nie. Jeśli chcecie Państwo by wasz głos był usłyszany najlepiej przyjść wypowiedzieć się na zebraniu i zagłosować. W ten sposób będziecie mogli Państwo przedstawić swoje argumenty na forum całej wspólnoty a nie przekonywać zarząd. Przekonacie Państwo większość do swojego stanowiska to anteny nie będzie (albo będzie w zależności która opcja będzie liczniejsza).
Spinatch 
   

Stały bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Śro Lip 28, 2010 15:01
Posty: 62
Skąd: Poznań-Karpia

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 22:28    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

Za 1500 zł/msc wpływu do kasy osiedla uważam, że szkoda zachodu i ewentualne korzyści z całej tej akcji są niewspółmierne do kontrowersji jaką ona budzi. Może lepiej uniknąć globalnego osiedlowego konfliktu i podzielić kwotę 1500, czy ile tam Play chce płacić, przez liczbę mieszkań i po sprawie. Mi się osobiście pomysł stawiania anteny nad głową nie podoba i uważam, że za tanio sprzedajemy skórę, albo raczej dach Shocked
jagoodka 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sty 30, 2010 22:14
Posty: 395
Skąd: poznań

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 22:38    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

Mnie również wydaje się to za tanio, jednak nie dało się więcej uzyskać. Wyjściowa kwota była zdecydowanie inna, zarówno ze strony P4 jak i zarządu. Zarząd nie może odrzucić pożytków które mogą przynieść Wspólnocie korzyści finansowe, a to oznacza, że właściciele podejmują decyzje. Na zebraniu można zobowiązać zarząd do ewentualnego podpisania umowy pod warunkiem, że kwota będzie wynosiła dajmy na to 5000 zł miesięcznie lub więcej.
Zarząd podpisze umowę zgodnie z treścią uchwały Wink

_________________
Krzysztof
Emku_M 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Śro Wrz 14, 2011 8:26
Posty: 317
Skąd: Poznania

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 23:35    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

Zarządowi zależy na antenie? A niby na jakiej podstawie takie wnioski Pani wyciągnęła? My dbamy o interes mieszkańców naszej wspólnoty. Jeśli chce Pani się wypowiedzieć w temacie, dotyczy to wszystkich malkontentów i entuzjastów, zapraszamy na zebranie tam będzie można wziąć udział w dyskusji i przedstawić swoje racje.

Co do korzyści, a i oczywiście korzyści będą dla całej wspólnoty Razz

I żeby później nie było, wylewania żali na forum że za plecami decyzja została podjęta, że ktoś inny zadecydował. Dlatego jeszcze raz zachęcam do przyjścia na zebranie i wzięcia udziału w dyskusji.[/quote]


ja tak tylko się wtrąciłam ... Smile nie należę do Waszej wspólnoty .. chyba na szczęście bo nie chciałabym mieć nad głową anteny i współczuję mieszkańcom bloku, na którym ona stanie. Nie wierzę badaniom robionym na zlecenie operatorów Smile a i wartość mieszkań na pewno spadnie.

mam po prostu wrażenie, że np, Panu bardzo zależy na tej antenie gdyż argumentuje Pan każdy sprzeciw mieszkańców. Czytając posty odniosłam wrażenie jakby to Pan chciał stawiać tę antenę Wink

czy naprawdę za te parę groszy warto wchodzić w takie biznesy ?
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 23:45    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

jagoodka napisał:
...kwota będzie wynosiła dajmy na to 5000 zł


A po co się rozdrabniać? Znajomemu za maszt na polu płacą około 10000zł netto to co mamy być gorsi Laughing

My nie możemy odrzucić "potencjalnych zysków" dla wspólnoty nawet jeżeli jesteśmy przeciwni samej inwestycji. Jedyne co możemy to wynegocjować jak najkorzystniejsze warunki i je Państwu przedstawić. Zaproponowana kwota jest śmiesznie niska w przeliczeniu na 1m2, i wolelibyśmy poświecić ten czas na sprawy bardziej istotne dla wspólnoty. I na prawdę nie mamy zamiaru wywoływać żadnych wojenek w naszej wspólnocie i na naszym osiedlu.

Jak już wspomniałem na wszelkie pytania (dotyczące samej inwestycji jak również procesu negocjacji) odpowiemy na zebraniu. Na zebraniu będzie również przedstawiciel P4 (albo i nie będzie, jeszcze zobaczymy Wink ) który zapewne będzie Państwa przekonywać do poparcia inwestycji i zapewne rozwieje wszystkie Państwa obawy.

Ja na koniec chciałbym podnieść jeszcze jedną kwestię. Otóż biorąc pod uwagę ile czasu i energii P4 zainwestowało w negocjacje umowy wnioskuję, że bardzo zależy im na tej lokalizacji (nie koniecznie naszej nieruchomości) i jeśli odprawimy go z kwitkiem zacznie negocjować z kolejnymi wspólnotami. Jeśli uda im się przekonać inną wspólnotę to nie będziemy mieli prawie 3 piętrowego masztu na dachu, ale będziemy mieli go za oknem.
SBelter 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 08, 2011 20:21
Posty: 229
Skąd: Poznan-Karpia

PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 0:19    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

Emku_M napisał:
ja tak tylko się wtrąciłam ... Smile nie należę do Waszej wspólnoty .. chyba na szczęście bo nie chciałabym mieć nad głową anteny i współczuję mieszkańcom bloku, na którym ona stanie. Nie wierzę badaniom robionym na zlecenie operatorów Smile a i wartość mieszkań na pewno spadnie.

mam po prostu wrażenie, że np, Panu bardzo zależy na tej antenie gdyż argumentuje Pan każdy sprzeciw mieszkańców. Czytając posty odniosłam wrażenie jakby to Pan chciał stawiać tę antenę Wink

czy naprawdę za te parę groszy warto wchodzić w takie biznesy ?


Ja do sprawy podchodzę pragmatycznie i skoro nie możemy całego pomysłu skreślić to staram się "załatwić" to co w moim przekonaniu jest najkorzystniejsze. To, że zbijam argumenty które moim zdaniem nie mają poparcia w faktach i oficjalnych badaniach, albo to, że odpowiadam czasami ironicznie i staram się zwrócić uwagę na wybiorczość niektórych w przyjmowaniu faktów nie czyni ze mnie agitatora za instalacją anteny. Proszę mi wierzyć, że jeśli chciałbym agitować za anteną znalazłbym dużo znacznie lepszych argumentów.

Jedyne co mogę w tej kwestii dodać to, że wolałbym, żeby ta antena stanęła u nas a nie na sąsiednim budynku. Nie chodzi o kwestię finansową, ale właśnie o promieniowanie. O ile nie ma jednoznacznych badać o braku szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego to jednoznacznie można stwierdzić, że "najciemniej pod latarnią". Anteny tego typu promieniują (ponad 99% całej mocy) w płaszczyźnie poziomej. Z drugiej strony negocjując umowę możemy wprowadzić klauzule które zabezpieczają interesy mieszkańców. Co się tyczy spadku wartości nieruchomości, nikt nie przytoczył badań na ten temat, owszem jeden zrezygnuje z kupna, ale drugiemu to nie będzie przeszkadzało. Jeśli antena powstanie to będzie miała wpływ nie tylko na ceny mieszkań (jeśli w ogóle) również na sąsiednich nieruchomościach. Pozostaje tylko pytanie co będzie wolał potencjalny kupiec, mieć ją nad głową czy patrzeć na nią przez okno wiedząc, że działa ona jak latarnia morska...
toomek82 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Wrz 12, 2012 19:16
Posty: 84
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 8:29    Temat postu: Re: O co chodzi z antena GSM?

SBelter napisał:
Jedyne co mogę w tej kwestii dodać to, że wolałbym, żeby ta antena stanęła u nas a nie na sąsiednim budynku. Nie chodzi o kwestię finansową, ale właśnie o promieniowanie. O ile nie ma jednoznacznych badać o braku szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego to jednoznacznie można stwierdzić, że "najciemniej pod latarnią".


No super. To teraz pozostaje tylko zadać pytanie, jaką wysoką łapówkę otrzymał lub otrzyma zarząd Karpia 17 za przepchnięcie tego masztu? Ta sprawa ewidentnie śmierdzi, bo korzyści finansowe dla wspólnoty rzędu 1000 zł miesięcznie są żadne. Ciężko więc to uznać za działanie dla czyjegokolwiek dobra.
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama